Tag Archives: есен 2016

Есенската колекција на чанти од GUESS ни го враќа гламурот

Гламурна колекција на чанти ни носи GUESS за оваа есен/зима. Пред објективот на Грег Лотус за кампањата позираат моделите Ема Стерн Нилсен, Миа Канг и Меган Ирвин. Колекцијата нуди различни модели на кожени чанти – од ранчиња со светкави камчиња до ...

Read More »

Гратски дух ни носи есенската колекција на Original Marines

Есенската колекција на популарната модна марка Original Marines пристигна носејќи ни градски дух и потенцирајќи ја вистинската душа на италијанскиот стил. Скини џинс и панталони, хеланки со принт од срценца, цветови и ѕвездички, блузички со карнери, мини сукњички со риги (кои ...

Read More »

Плиш – најжежок тренд за есен/зима 2016

Без сомнеж, еден од најжешките трендови за претстојната сезона есен/зима 2016 е плишот. Плишаните модели не навраќаат на стилот на 70-те и 90-те години. Благодарение на луксузните модни марки Марк Џејкобс, Ралф Лорен и Валентино, плишот се врати под силните ...

Read More »

Автентичен стил и бунтовнички став во новата есен-зима ’16 колекција на HUGO BOSS

   Вљубениците во елегантната машка мода и одличниот квалитет веќе можат да се упатат во продавницата на Hugo Boss и да ги откријат најновите колекции за есен/зима 2016/17. Оваа сезона новитет во колекциите на брендот достапни кај нас, е колекцијата ...

Read More »

Џенифер Лоренс во есенската кампања на Диор

Американската глумица Џенифер Лоренс позира со чантите Диорама и Диоревер за есенската кампања на Диор. Соработката на Лоренс и Диор трае повеќе години, откако за првпат беше прогласена за амбасадор на оваа модна марка во 2013 година. За фотографиите во ...

Read More »

Топ 5 стик-пудри со голема покривност за блескав тен

Предноста на стик-пудрата е што секаде може да ја носиме со себе без да се растури или да растече во чантата. Малечки се, лесни се за апликација, а покривноста им е поголема од онаа на течните пудри. Ако размислувате за ...

Read More »

Поглед одблизу на есенската колекција на Mango

Штосни модни парчиња ни носи оваа есен Манго. Урбани и шик изгледи, како и парчиња инспириани од машкиот стил комбинирани со трендовски накит. Кожени јакни и мини сукњи, карирани костуми, палта и кошули, а за вечерни излегувања тука се плисираните ...

Read More »

Есенска колекција на најпопуларниот бренд за гумени чизми: HUNTER

Не можеме да ја замислиме есента и дождливите денови без чифт добри гумени чизми. Во колекцијата есен од Hunter, чизмичките се уште постилизирани и двобојни! Од новите модели на популарните „хантерки“ сега може да избираме висока варијанта или гумени чизмички ...

Read More »

Симпатична кампања на Мајкл Корс за есен 2016

Новата есенска колекција од Мајкл Корс е најавена на симпатичен начин со кампања снимена во хеликоптер, пред објективот на Марио Тестино. Три девојки кои зрачат со радост ги претставуваат луксузните модни парчиња и модни додатоци на брендот, меѓу кои доминираат ...

Read More »

10 модели на мантили кои ќе ги носиме оваа есен

Во есенските често дождливи денови, мантилчето е вистински спасител на стилот. Годинава го носиме и со патики на нозете, секако со гумени чизми или пак со поелегантни кожени варијанти на обувки. Должината на мантилот во есенските колекции на популарните „хај-стрит“ ...

Read More »