Tag Archives: есен 2016

Топ 3 парфеми кои едвај ги чекаме во септември

Во текот на следниот месец би можеле да рамислите за купување на нов парфем, а септемвриската понуда на парфеми е прилично богата. Пред да се одлучите, посветете малку внимание на овие три посебно убави миризби. Chanel No.5 L’Eau Веќе добро ...

Read More »

Бомбер-јакните остануваат во мода: Еве што ни носат популарните „хај стрит“ брендови

И оваа есен, како и минатата, бомбер јакните остануваат задолжително парче кое треба да го имаме и кое совршено ни се наоѓа за секоја полежерна модна комбинација. Сега, тие се во светликави тонови, со апликација од цветови, во нежни бои, ...

Read More »

Топ 5 нови есенски парфеми

Кога есента ќе ни донесе посвежи денови, ќе дојде време и да го промениме свежиот, летен парфем со парфем со поостри ноти. Вообичаено и оваа сезона познатите модни и козметички куќи лансираа нови парфеми, а ние ги претставуваме најочекуваните топ ...

Read More »

Топ 3 модни трендови од Зара за есен 2016

Какви трендови и модни парчиња ни носи Зара за оваа есен? Еве ги нашите топ 3 фаворити од оваа модна марка. Топ 3. Светките се насекаде! На топовите, на плисираните сукњи, на широките панталони… Топ 2. Плишот ги дочека своите ...

Read More »

Што ни носи Guess оваа есен: Неодолива женска заводливост

Есенската кампања на Guess не натера да ја засакаме есента, всушност – едвај да ја чекаме! Модните парчиња ја акцентираат женската заводливост, а доминантни материјали се чипката, антилопот и тексасот. Црвените кожени јакни се вратија во игра, сега тие се со ...

Read More »

Есен со Манго: Преубави модни парчиња од тексас

Широки и кратки тексас јакнички, тексас фустани, фармерки со висок струк…, оваа есен Манго става акцент на тексасот, успешно играјќи си со стилот од 60-те и 90-те години. Што ни носи Манго во есенската колекција, погледнете во фотогалеријата.  

Read More »

Ешли Грахам ја претставува новата колекција на H&M наменета за полнички дами

Популарната „плус сајз“ манекенка Ешли Грахам е заштитно лице на есенската колекција на H&M дизајнирана за дамите со облини. Колекцијата е насловена Студио и содржи модни парчиња богати со детаљи – од женствени фустани и кошули со крој на песочен часовник ...

Read More »

Колекција чевли Кристијан Лубутен: Какви модели и по која цена среќничките ќе си ги купат

Нови модели, различни стилови и голем избор на бои – новата есенска колекција на познатиот дизјнер на чевли Кристијан Лубутен воодушевува. Сандалите со крилца се едни од главните фаворити на колекијата. Дотапни се во сребрена, златна и розова боја, а ...

Read More »

Есенски тренд: Еден поинаков анимал-принт

Леопард-принтот оваа есен ќе го заборавиме. Новите трендови кои ги форсираат популарните хај-стрит и луксузни модни марки се во знакот на еден поинаков животински принт. Од ретро фустани и кошули со зајчиња, тигри, мечки, мачиња, лисици…, до модни додатоци во ...

Read More »

Пантоне предлага: Какви бои ќе носиме оваа есен

Доколку сте од оние кои се во чекор со модните трендови, тогаш веројатно ве интересира и кои се боите на есента 2016 според Пантоне. Од 5-те фаворити на бои кои ќе доминираат во гардеробата, модните додатоци, мебелот, додатоците за домот, ...

Read More »