Tag Archives: есен 2016

3 нови пудри совршени за оваа есен

Годинава бевме сведоци на повеќе лансирани нови пудри (течни и камени) со посовршени формули. Но, во деновиве пред нас, три нови пудри едвај чекаме да ги пробаме. L’Oreal Infallible Pro-Glow Foundation Оваа нова пудра од Лореал е наменета за сува ...

Read More »

Неколку модни парчиња од H&M што ќе бидат хит оваа есен

H&M веќе ја претстави својата есенска колекција. Неколку парчња од неа се навистина посебни. Повеќе спортски стил и едноставна елеганција ни нуди  популарната модна марка H&M во есенската колекција. За дневна варијанта во преден план се бомбер јакните, блузите со ...

Read More »

Икеа со нова колекција: Да се прифати едноставноста на животот

Популарната марка Икеа ја претстави новата колекција која ќе биде во продажба од 10-ти август. Тема на есенската колекција на мебел и детаљи за домот е – „Goodbye, expectations. Hello, you!” Идејата е да се промовира слободен начин на живот ...

Read More »

Max Mara чанти, есен 2016: Романтично враќање на 30-те години

Есенската колекција на чанти на модната марка Max Mara не враќа на 30-те години, а за рекламната кампања позира Џиџи Хадид, пред објективот на Стивен Меисел. Ѕвезди меѓу чантите се моделите Витни и Џи-бег кои во себе ги содржат сите ...

Read More »

Какви чанти ни носи Луј Витон за оваа есен

Селена Гомез има главна улога во есенската кампања за колекцијата на чанти на француската модна куќа Луј Витон. Освен веќе препознатливите чанти малку редизајнирани, колекцијата содржи нови модели меѓу кои доминираат мини чантичките. Што ни предлага Луј Витон за оваа ...

Read More »

Фантастична кампања на Лубутен: Секси танц на високи потпетици (ВИДЕО)

Францускиот дизајнер на чевли, Кристијан Лубутен, ја најави есенската колекција со краток филм во кој главна улога имаат професионални танчери. Во фотогалеријата може да ги видите новите модели на „лубутенки“ за сезоната есен 2016, а во продолжение подолу, не го ...

Read More »

Топ 3 трендови на нокти донесени од модните недели

Подготвени сте за промени? Мислиме, на ноктите… Доколку сте, еве што сугерираат трендовите од модните недели за есен 2016. Пруги Сеприсутност на пруги, многу од нив, или само една -две на ноктот. Не мора да бидат ни прави, можат да ...

Read More »

Улична мода: Дотераните фраери на Лондонски Колекции Мажи за есен 2016

Додека на модните писти во главниот град на Велика Британија се презентираат есенските трендови на лондонската машка мода, на лондонските улици паралелно се одвива уште едно модно дефиле. Од уличната мода дознаваме многу за новите трендови, а и учиме модни ...

Read More »