Тег архиви: есен 2017

10 фустанчиња од есенската колекција на Stradivarius

Добра вест за љубителките на кошула-фустаните – оваа есен убави модели од нив има во Stradivarius. Популарните карирани материјали ги гледаме насекаде, се разбира и во новата колекција на Stradivarius. Цветните мотиви пак, остануваат и оваа есен во игра. Лежерните ...

Повеќе »

Есен со H&M: Нови изгледи кои собираат погледи

Х&М ја ланисраше кампањата која ги претставува есенските трендови и ги најавува новите есенски колекции. Кампањата е снимена во Токио, а во неа позираат Антонина Петковиќ, Девон Виндзор, Адвоа Абоа и Кикару Окунуги. Есенската сезона се фокусира на разиграни модни ...

Повеќе »

17 кожени јакни од есенската „хај-стрит“ понуда

Квалитетната кожена јакна може да ни трае со години, па вложувањето во ова парче гардероба секогаш се исплатува. Есента пак е совршено време за купување на нова кожена јакна, а за среќа полиците на продавниците на популарните модни марки нудат ...

Повеќе »

Сара Фешн и Лоба ја промовираа новата колекција на долна облека и пижами за есен/зима, 2017-2018

Сензуално и комфорно, заводливо и возбудливо, со овие зборови се опишува новата колекција на Сара Фешн за долна облека и пижами за престојната есен/зима, 2017-2018 година. Познатата пејачка Викторија Лоба како заштитно лице за 2017 година на Сара Фешн, позираше ...

Повеќе »

За мека, нежна и топла есен – Каде да си купите предимензионирано шалче

Не само што се финален допир за заокружување на трендовски изглед, туку предимензионираните шалчиња, речиси големи како ќебенца, ги обожаваме зашто се толку меки и нежни! А и практични се – не грејат. За претстојните студени денови одберете си долго ...

Повеќе »

3 нови есенски парфеми кои ќе ги обожавате

Есенските парфеми полека ги полнат полиците на перфимериите низ градот, а меѓу нив 3 нови парфеми се издвојуваат од низата. The One, Dolce & Gabbanа Од мирисната лабораторија на италијанската култна модна куќа Долче и Габана доаѓа новиот парфем The One, кој ...

Повеќе »

12 фустани вредни за внимание од есенската колекција на Liu Jo

Есенската колекција на Liu Jo ни носи романтични и секси фустани кои се погодни за различни пригоди во зависност од тоа со што ќе ги искомбинираме. Од боите, доминираат црвената, жолтата и зелената. Со едноставни кроеви и атрактивни ракави, со ...

Повеќе »

Чизми над колената: Еве ги 10-те фаворити за есен/зима 2017

Веруваме, дека нема да ги соблечете од нозете зашто во нив есента и зимата ќе бидат многу поподносливи. Актуелните модели на чизми над колениците од есенската понуда на хај-стрит модните марки ќе ги задоволат сите вкусови. Без разлика на тоа ...

Повеќе »

7 нови свежи изгледи од H&M во стилот на францускиот шик

Вообичаено, секоја недела модниот гигант H&M лансира по еден нов моден водич и нова колекција. Овојпат станува збор за водичот насловен „Parisian Vibes“, а колекцијата се фокусира на француската улична мода. Во новата колекција доминираат предимензионирани модни парчиња и колоритни нијанси. ...

Повеќе »

Оваа есен носиме мокасини – Каде да ги најдете најубавите

Мокасините и оваа сезона продолжуваат да бидат омилено парче обувки особено за првите есенски денови. Лесни и удобни за носење, во нив може да го поминеме без мака работниот ден, па дури и по него да продолжиме да се забавуваме. ...

Повеќе »