Тег архиви: есен 2017

Бундички од вештачко крзно – Еве каде да ги купите најубавите!

Ако веќе размислувате за сезоната на постудени денови, сигурно размислувате и за подновување со ново парче гардероба кое ќе изгледа штосно кога го носите, а ќе ве чува од студот. Размислувате за будничка од вештачко крзно, нели? Веќе неколку години ...

Повеќе »

Најубавите плишани чевли од есенските колекции

Плишот продолжува да доминира на модната сцена и оваа есен. Плишаните чевли и чизми изгледаат многу елегантно и раскошно, па дури и кога не се на висока потпетица. Доколку и вие сакате да се подновите со чифт плишани чизми или ...

Повеќе »

Плишани фустани од популарните модни марки за есен/зима 2017

Плишот секогаш додава свечена нота на модниот изглед, а кога станува збор за плишаните фустанчиња тие секогаш се погодни за посвечени пригоди, но и за вечерни излегувања. Од трендот плиш, очигледно модните марки сеуште не се заситија, па повторно ни ...

Повеќе »

Најубавите обувки за девојчиња ги најдовме во ORIGINAL MARINES (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Нова сезона, нови обувки. Тие се модерни, удобни и лесни за носење. Штитат од студ, непропуштаат вода и погодни се за есенските дождливи денови. Дизајните се фраерски, во духот на модната марка која ни ги носи – ORIGINAL MARINES. Изборот е ...

Повеќе »

Црвени чизмички со висина до глуждовите. Каде да ги купите оваа есен

Доколку ги следите модните трендови, сигурно ви е веќе јасно дека во центарот на вниманието оваа есен се чизмичките со висина до глуждовите и тоа во црвена боја! Ги гледаме насекаде на уличната мода на светските метрополи, доминираат во продавниците ...

Повеќе »

Love Denim: 8 есенски комбинации со тексас од H&M

Џинсот се враќа на полиците на H&M и станува доминантно модно парче за есенската сезона. Новата колекција е насловена Love Denim, а во новиот тренд водич претставени се повеќе предлози како џинсот може да го носиме. Во фокусот е тесниот „слим“ ...

Повеќе »

Есенската колекција на Axel пристигна во GRATA, и прекрасна е!

Кога материјата прераснува во уметност, тогаш креацијата е музика. Есенската колекција на Axel зрачи со нежни ноти, инспирира и заведува… Есенската колекција на грчката модна марка Axel веќе е на полиците на нашата омилена продавница за облека и модни додатоци GRATA (ул. Миле Попјорданов, 68). Сепак, ...

Повеќе »

Топла препорака: Едноделни пижамчиња од есенската колекција на Carter`s

Есенската колекција пристигна во Carter`s, носејќи ни преубави и практични дизајни за најмалите, а овојпат се одлучуваме да ви ги претставиме пижамчињата со величини од 12 месеци до 4 години. Со весели мотиви, принтови и апликации пижамите за нашите најдраги не ...

Повеќе »

10 мантили од есенските колекции на популарните модни марки

За таканаречената 5-та сезона, онаа во која темературите не се толку студени за да облечеме палто, а деновите се дождливи, најпосакуваното и најпотребно модно парче е мантилот. Со пристигнувањето на првите есенски денови во продавниците на популарните хај-стрит брендови веќе ...

Повеќе »

10 есенски палта од Massimo Dutti

Облеката и модните додатоци од Massimo Dutti веќе со години се синоним за деловна елеганција. Моделите се препознатливи по убавиот крој, квалитетните материјали и модерните дизајни, а тоа особено оваа есен се гледа на палтата од оваа модна марка. За оваа ...

Повеќе »