Тег архиви: есен/зима 2018/19

Топ 10 модни додатоци од REPLAY за есен/зима 2018/19

Урбаната модна марка REPLAY, покрај фраерски модни парчиња, и оваа сезона ни носи интересни модни додатоци кои ќе го подигнат секој стајлинг. Шалчиња, ракавици, капи и ремени изработени од врвни материјали и со префинет дизајн, што друго би можеле да очекуваме ...

Повеќе »

7 модели на женствени панталони, еве каде да ги купите

Најпопуларни панталони за сезоната на постудените денови се моделот со ремен кој се врзува во панделка. Со женствен крој и елегантен изглед, овие модели на панталони царуваа на улиците за време на модните недели во светските метрополи. За среќа, ги ...

Повеќе »

Ексклузивна колекција од H&M за есен/зима 2018 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

За прв пат, H&M ја лансираше есенската ексклузивна колекција Conscious. Модните парчиња се дизајнирани за сезоната есен/зима 2018, а колекцијата ќе биде достапна во продажба од 27ми септември. Од материјалите доминираат рециклираниот кашмир и плиш, како и 100 отсто свила. За кампањата ...

Повеќе »

„Teddy“ палтата ќе ги носиме и оваа есен/зима, еве каде ќе ги најдете

Веќе трета сезона по ред, „teddy coat“доминираат во колекциите на луксузните модни марки, како и кај популарните „хај стрит“ брендови. Ги најдовме и годинава во есенските колекции на Зара и на Манго- слатки на изглед, а многу пријатни за носење, ...

Повеќе »

Амбер Валета& Каролин Марфи во новата кампања на MANGO (ФОТО+ВИДЕО)

MANGO се фокусира на темата семејство и пријатели во новата рекламна кампања за колекцијата есен/зима 2018/19. Кампањата е насловена  ‘Together’. Пред објетивот на Марио Соренти позираа познати модели, како Амбер Валета, Каролин Марфи, Кесева Абоа, Адвоа Абоа и Алевиа Абоа. ...

Повеќе »