Тег архиви: есен/зима 2018

Топ моделот Саша Пивоварова позира за есенската колекција од Massimo Dutti (ФОТО + ВИДЕО)

Шпанската модна марка Massimo Dutti се фокусира на сезоната есен/зима 2018 претставувајќи ја новата лимитирана колекција со нова рекламна кампања. Фотографирана од Грегори Харис, топ моделот Саша Пивоварова е лице на кампањата, а друштво и прави моделот Хјунџи Шин. Есенската ...

Повеќе »

Топ 12 модели на ниски чизмички со мала потпетица од есенските колекции

Првите есенски дождови кои, сакале ние или не, наскоро ќе не пресретнат, нема да можат да поминат без добар чифт на чизми. Трендовите се менуваат од година в година, па секоја сезона на постудени денови имаме на избор бројни модели ...

Повеќе »

Палтата од MANGO за сезоната есен/зима 2018 се преубави! (Топ 20 модели)

MANGO има вистински ѕвезди-палта за постудените денови. Крајот на летото ни го носи и првиот поглед на колекциите есен/зима од популарните модни „хај-стрит“ марки, а кога станува збор за палтата, модната приказна е веќе заокружена, а одлуката донесена – Манго ...

Повеќе »

Поглед на колекцијата на Superdry за есен/зима 2018 (Нов бренд на Fashion Group)

Колекцијата есен/зима 2018 на Superdry  е достапна во продажба во новоотворената продавница на Superdry во Скопје Сити мол (1 кат). Колекцијата есен/зима 2018 на Superdry зема ретро елементи и им додава модерен дух, креирајќи трендовска, современа и модерна реинтерпретација. Носталгијата ...

Повеќе »

Што ни носи GUESS за есен/зима 2018

Модната марка GUESS ја претстави рекламната кампања за колекцијата дизајнирана за постудените денови – есен/зима 2018. Кампањата е снимена во Калифорнија, зад објективот е модниот фотограф Џош Рајан, а во модните парчиња од новата колекција позираат пет модели. Колекцијата се ...

Повеќе »

Есенска колекција на Dolce & Gabbana: Цветни фустани од соништата

Италијанската луксузна модна марка Dolce & Gabbana ја претстави колекцијата есен/зима 2018. Колекцијата е веќе достапна во онлајн продажба. Акцентот е на фустаните со цветен принт и на костумите со машки крој. Колекцијата е инспирирана од луѓето од Милано. Во рекламната ...

Повеќе »

Џиџи Хадид ја претставува есенската колекција на Мисони

Супермоделот Џиџи Хадид повторно е заштитно лице на Мисони, овојпат за кампањата за колекцијата есен/зима 2018. Италијанската луксузна модна марка за потребите на кампањата го ангажираше фотографот Харли Веир. Новата колекција на Мисони дизајнирана за постудените денови е иснпирирана до ...

Повеќе »

Ексцентрична кампања на Гучи за есен/зима 2018 (ФОТО)

Италијанската луксузна модна марка Гучи ја лансираше кампањата за колекцијата есен/зима 2018 насловена Гучи Колектор. Кампањата е фотографирана од Глен Лачворд, а фотографиите се фокусираат на ексцентричната колекција сместена во уникатна атмосфера и меѓу неочекувани предмети. За есен/зима Гучи ни ...

Повеќе »

Мора да ги видите очилата од новата колекција на DIOR

Уметничката директорка Марија Грација Кјури ги претстави најновите очила од DIOR. Кампањата на Диор претставува само неколку модели од колекцијата есен/зима 2018, насловена ‘DiorSoReal’. Главно лице на новата кампања е моделот -муза на Диор, Рут  Бел. Новите очила за сонце имаат розе-златни ...

Повеќе »