Tag Archives: есен

H&M се фокусира на есенскиот „кежуал“ стил

За новата кежуал колекција, H&M се инспирира од стилот на 70-те години. Новиот тренд водич на H&M е насловен  ‘Autumn Rays’. Колекцијата содржи секојдневни модни парчиња во жолта и сенф нијанса, кои се комбинираат со неутралната палета. Акцентот е на џемперчињата, кардиганите, ...

Read More »

Најнеопходни есенски модни парчиња од H&M 

Шведската модна марка H&M ја ласнираше новата кампања која се фокусира на најнеопходни есенски модни парчиња. Така, според H&M во првите есенски денови најнеопходни ни се плетивата – џемперите во неутрални бои кои лесно се комбинираат со сукњи и панталони. Тука се ...

Read More »

10 најпосакувани модни парчиња за есен од MANGO

На листата на најбарани есенски модни парчиња од MANGO се топлите палта и јакни со ефект на кожа, но тука се и неколку трендовски фустани за постудениот дел од годината. Апсолутен хит е волненото палто со ремен, достапно во две бои ...

Read More »

Поглед на новата премиум линија од Zara

Таканаречените Премиум колекции, кои се карактеристични по убавите материјали и постилизирани дизајни, полека но сигурно од сезона во сезона стануваат дел од популарните „хај стрит“ модни марки. Модните парчиња од овие ограничени колекции чинат малку повеќе отколку вообичаените, но дизајните ...

Read More »

NEW YORKER есен 2018: Боите и цветниот принт не си заминуваат со летото!

Кардигани во смели нијанси, блузи и фустани со флорален принт, широки ретро панталони и џемпери со женствен крој – погледнете што ни носи есенската колекција од Њу Јоркер. Германската модна марка која им се обраќа на младите, за оваа есен ...

Read More »

H&M Studio во есенската колекција го слави ретро стилот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шведската модна марка H&M инспирацијата за есенската колекција ја наоѓа во минатото. Премиум линијата за сезоната есен/зима 2018 е фокусирана на модата од 50-те години на која дизајнерите и даваат нови модерни детаљи. Од модерни кардигани до кожени јакни, дизајните ...

Read More »

Есен во панталони со новите модели од H&M

Есента е зад аголот, па Х&М веќе нудат нови есенски изгледи со акцент на панталоните совршени за временските промени. Новиот тренди водич од шведската модна марка е насловен ‘The Pants Edit’ и ни презентира како новите модели на панталони да ...

Read More »

Назад во градот: Нови модни изгледи од &Other Stories за пред-есенската сезона

Есента е зад аголот, па доколку сакате на време да го надополните вашиот гардеробер со ново парче облека, & Other Stories нуди неколку модни комбинации за пред-есенската сезона. Модерната модна марка се фокусира на традиционалниот стил со новата колекција, претставена во ...

Read More »

Меган Маркл ќе мора да го почека овој важен настан пред да планира деца

Според членови на кралското семејство, „новопечената“ кралска двоја – Меган Маркл и принцот Хари, ќе мора да почекаат да помине еден многу важен настан, пред да почнат сериозно да размислуваат на проширување на семејството, односно да имаат деца. „Иако Хари ...

Read More »

Превкусни се: Лазањи со тиква

За време на викендите имаме повеќе време да експериментираме во кујната и да приготвиме ручек или вечера што ќе претставува задоволство за целото семејство. Овие лазањи со тиква имаат неодолив вкус, а сепак нема да ве „заглават“ во куната. Подгответе ...

Read More »