Tag Archives: есен

Pull&Bear колекција есен 2017: Доминација на карираното и плишот

Преку моден водич насловен „Today is Tomorrow“ модната марка Pull&Bear ја претстави есенската колекција. Меѓу есенските парчиња во колецијата доминира трендовското карирано кое го гледаме и на предимензионираните палта, и на костумите. Плишот е подеднакво застапен, а фокусот е на плишаните ...

Read More »

WOMEN’SECRET ЕСЕН/ЗИМА 2017: Истакнете ја вашата секси страна!

Есента никогаш толку не била привлечна, благодарение на новата колекција на WOMEN’SECRET. Women’secret ја започнува сезоната со креации кои се направени за да ја истакнат секси страната на секоја жена на софистициран и суптилен начин. Со завршувањето на летото исполнето со ...

Read More »

12 деловни изгледи од Massimo Dutti за шик изглед на работното место

Модната марка Massimo Dutti го претстави новиот водич кој се однесува на модните комбинации кои ги носиме во деловната атмосфера. Водичот е насловен Unique at Work, а во него наоѓаме одлични сугестии како да бидеме умерено и пристојно облечени, а сепак ...

Read More »

Есенски маски за лице од грозје

Поради витамините кои ги содржи и вредните состојки кои ја чуваат убавината на кожата, грозјето често се наоѓа во козметичките производи. Полифенолите присутни во семките на грозјето ја заштитуваат кожата од различни штетни влијанија и значително го забавуваат природниот процес ...

Read More »

5 карирани палта што ги сакаме оваа сезона

Модните трендови за сезоната есен/зима 2017 ги форсираат карираните модни парчиња, а меѓу нив главниот збор го имаат карираните костуми и палтата. Карираните палта отсекогаш биле омилено парче гардероба во есенскиот гардеробер, но оваа есен тие се враќаат на модната ...

Read More »

5 есенски фустанчиња од H&M вредни за внимание

Вљубениците во фустанчињата секако ќе продолжат да ги носат и во текот на постудените денови одбирајќи модели со долги ракави. Модниот гигант H&M ја надополни есенската колекција со линија на есенски фустани, меѓу кои ги одвојуваме нашите 5 фаворити. За претстојната ...

Read More »

Топ 15 модни парчиња од есенската колекција на Liu Jo

Во новата White Label колекција на Liu Jo се нуди се што е неопходно за една шик вработена жена, како и за секоја трендетерка која ги следи модните трендови но внимава на квалитетните материјали и кроеви. Оваа есен кожата е ставена во ...

Read More »

Поглед на есенските модели на популарните UGG чизмички

Веќе со години доминираат на уличната модна сцена, а од сезона во сезона моделите стануваат се поинтересни. Претпоставувате веќе за што зборуваме – за популарните чизмички UGG без кои нема да се може ни оваа есен/зима. Новата колекција на UGG сега ...

Read More »

Улична мода: 12 начини како да носиме шорцеви и во постудените денови

На задоволство на многумина, омиленото парче летна гардероба – шорцевите, ќе може да продолжиме да ги носиме и во текот на есента, па дури и во зимата. Така барем сугерираат трендовите од актуелната улична модна слика. Се носат и со ...

Read More »