Tag Archives: есенска колекција

Од понеделник до петок: Zara дава идеи како да се дотераме за на работа

27-годишната моделка Џулија Нобис е главно лице во новиот тренди водич на Zara насловен„ Monday to Friday“, зa сезоната есен/зима 2019.  Ацентот на новата колекција дизајнирана за постудените денови е на деловната гардероба, но дизајнерите од Zara се залагаат да не е формална, ...

Read More »

Најубавите плетени сетови за есенските денови ги најдовме во Carter`s

За нашите најмили и најмали го сакаме најубавото, па затоа ги одбираме овие преубави памучни плетени сетови кои се совршени за студените денови. Сетовите се од новата колекција на Carter`s, а достапни се во продажба во величини за дечиња од 3 ...

Read More »

Поглед на новата колекција од Stradivarius (преубава е!)

Плишани високи, тесни чизми, сукњи со цветен принт во јапонски стил, предимензионирани џемпери, пуловери со плишан ефект, карирани материјали…есенската колекција на Stradivarius е полна со модни парчиња кои едноставно освојуваат „од прва“. „Фрлете“ поглед и на хеланките од вештачка кожа, на ...

Read More »

Back to School – Есенска колекција од ORIGINAL MARINES (во продажба)

Нашите најмили се вратија во училишните клупи и секако размислуваме како да ги облечеме за есенските училишни денови. Новата колекција од италијанската модна марка ORIGINAL MARINES ни го дава најдобриот одговор. Есенската колекција Back to School е достапна во продажба во брендираната ...

Read More »

Есенска колекција на венчаници од Вера Ванг: Славење на првата љубов!

Инспирирана од младешката љубов, во есенската колекција на венчаници „Вера Ванг“ доминираат романтични и храбри модели. Од тесни и елегантни силуети до драматични „балони“, невестите оваа есен имаат голем избор. Корсети, длабоки деколтеа, „спуштени“ ракави, откриени раменици, предолги ракави, контрастни ...

Read More »

Есенската колекција на H&M одговара за сите вкусови

Luxe Contrasts’ е новиот моден водич на популарната модна куќа H&M кадешто е претставена есенската колекција веќе достапна во продажба. Колекцијата е дизајнирана да одговори на сите вкусови. Тесните фармерки и панталони се врачаат во игра, различните материјали се во ...

Read More »

Едвај ја чекаме: Набргу есенската колекција на Carter’s во продажба кај нас!

Есента е поубава кога нашите дечиња се уште послатки, облечени во модерните модни парчиња од нашиот омилен бренд за деца – Carter’s. Се што е модерно за возрасните, во тренд е и за дечињата, ригите и цветчињата остануваат во игра, удобни ...

Read More »

Пристигна есенската колекција во Original Marines. И преубава е!

Есенската мода за деца веќе пристигна во продавницата Original Marines (Скопје сити мол). И сезонава, популарната италијанска марка ни нуди интересни модни парчиња за девојчиња и момчиња до 16 годишна возраст. Освен облека, есенската колекција содржи и штосни патики. Во ...

Read More »

Џиџи Хадид ја презентира есенската колекција на Томи Хилфигер

Какви модни парчиња ни носи модната марка Томи Хилфигер за оваа есен? Честа да ја претстави колекцијата падна на супермоделот Џиџи Хадид. Инаку, ова не е прва соработка на Хадид со америксанскиот бренд. Таа позираше неодамна за потребите на рекламата ...

Read More »