Тег архиви: есен/зима 2014

Мислите на најмалите? Тогаш секако мислите на „Картерс“

Новата колекција на „Картерс“ (Carter’s) за сезоната есен/зима веќе е во продажба и кај нас. Претпоставуваме дека со следење на трендовите немате никаков проблем, претпоставуваме и дека веќе имате изграден стил и знаете точно што да одберете за вас, за ...

Повеќе »

Parfois есен/зима 2014: женственост и привлечност, авангарда и драматичност

Во сезоната која доаѓа португалскиот бренд Parfois го завцрстува своето позиционирање во модниот свет и ја отвора колекцијата со каталог и рекламна кампања во која главната улога ја има Кејт Андервуд, фотографирана од Квентин де Бри, имиња кои се во ...

Повеќе »

Шеширот ја чува главата…И стилот

Шешир – популарен моден додадок за сезоната есен/зима 2014/2015. За да го направат шеширот уште популарен, креаторите со дизајнот и боите го прилагодија на различните вкусови. Меѓу оние кои се издвојуваат се класичните модели со лента, кои одлично се комбинираат ...

Повеќе »

Guess Marciano: Колекција есен/зима 2014

Жената која дизајнерите на Marciano Guess ja имаат во предвид за есен/зима 2014 е патник низ секогаш инспиративните декади, гламурозните 70-ти и бунтовните 80-ти години.   Деновите на Студио ’54 се претставени преку женствени, шик модели, интересни отвори на грбот, ...

Повеќе »

Guess jeans – Колекција есен/зима 2014

Преплавен од историја, музика, неон и јужен шарм главниот град на Тенеси, Нешвил, е инспирација за новата колекција на Guess jeans. Карактеристично за овој регион, каде кантри музиката се среќава со рок енд рол-от, кај моделите за есен/зима доминира тексасот ...

Повеќе »

Што ни носи Women’secret за есен/зима 2014

Удобни и ултра женствени парчиња направени од природни материјали се она што ја означува новата колекција на шпанскиот бренд women’secret. Моделите се надополнети со неочекувани бои и детали кои му противречат на минимализмот и го збогатуваат изгледот на колекцијата. Сензуалноста ...

Повеќе »

Што ни носи Спрингфилд за сезоната есен/зима 2014

Неколку трендови се носечки во женскиот дел од колекцијата на Спрингфилд (Springfield)за есен/зима 2014. Машките модели пак, сезонава се лежерни и секојдневни парчиња со  „скини” силуета, особено кај панталоните. Eсента доаѓа со своите топли тонови кои асоцираат на моменти на ...

Повеќе »

Кензо не води во друга модна димензија

Француската модна марка Кензо го објави најавното видео за колекцијата есен/зима 2014 година. Кампањата се одвива под волшебната палка на креативните директори Керол Лим и Амберт Лион кои овојпат ја нашле инспирацијата во делата на американскиот режисер и сценарист Дејвид ...

Повеќе »

Манго со прекрасен микс од стилови и текстури во колекцијата есен/зима 2014

Манго (MANGO) официјално го отвори четиринаесетото издание на модното шоу Барселона 080 каде ја презентираше колекцијата за есен/зима 2014.   Редизајнираната, современа зграда на поранешната болница De Sant Pau на едно место собра повеќе од 800 шпански и интернационални ѕвезди ...

Повеќе »