Tag Archives: еспадрили

Топ 9 модели на еспадрили од кои „боли глава“ – достапни се во продажба!

Класиците кои никогаш всушност и не излегоа од мода, еспадрилите, пред неколку сезони во голем стил се вратија на модната сцена. Неодоливиот тренд од светот на обувките, за многумина неопходен моден додаток во секоја комбинација, продолжува и оваа пролет/лето. Популарните ...

Read More »

Во PARFOIS најдовме фенси еспадрили

Удобни се и ретро, а оваа сезона украсени се со впечатливи детаљи. Мала приказна за еспадрилите Еспадрилите потекнуваат од Шпанија од 14.век, традиционалните еспадрили биле во црна боја за секој ден, додека белите биле за празници и свечени пригоди. Селаните ...

Read More »

Си купивте еспадрили? „Жешки“ модели има во Zara

Летото е незамисливо без чифт добри еспадрили, а трендовите кај овие летни обувки, се менуваат од година в година. За оваа сезона фаворити се кожените еспадрили во силна нијанса и секако, неизбежните модели со светки. Модната марка Зара и оваа ...

Read More »

H&M има широка понуда на сандали со висока платформа

Откако пред пет-шест години, сандалите со висока платформа ја освоија модната сцена, се уште не излегуваат од мода, па и овојпат се присутни во летните колекции на популарните модни марки. Предноста на еспадрилите на висока платформа е во нивната удобност, ...

Read More »

Атрактивна летна колекција на обувки од REPLAY

REPLAY никогаш не ги изневерува вкусовите на своите фанови. И овојпат, за сезоната лето 2018, ни понуди колекција пред која никој не може да остане рамнодушен. Во колекцијата на обувки доминираат еспадрилите, сега дизајнирани во трендовски стил – со нагласена, ...

Read More »

Четири слатки модели на еспадрили од Stradivarius за пролет/лето 2018

Популарните и практични обувки – еспадрилите, остануваат во модна игра за потоплите денови, а ги наоѓаме во различни дизајни во пролетните колекции на популарните модни марки.   Четири модели ни се допаднаа од новата колекција на Stradivarius. Наш фаворит е чифтот ...

Read More »

Еспадрили: Трендови за пролет/лето 2017

И сезонава ќе ги носиме нашите омилени обувки – еспадрилите. Без разлика дали се платнени или кожени, како никогаш претходно да не биле толку убави! Ги наоѓаме во колекциите на луксузните модни марки, како и кај „хај стрит“ брендовите. Еспадрилите ...

Read More »

Тренд на неделата: Еспадрили од Parfois

Пријатни и лесни за носење, овие еспадрили од Parfois се најкорисното модно парче за ова лето. А и толку се слатки! Ги носиме во сите комбинации на облека, а благодарение на високата платформа -визуелно добиваме издолжена силуета. Ако и вие не ...

Read More »

Многу шик: Урбани еспадрили од Долче и Габана

Еспадрилите за првпат се направени во Каталонија во 14-от век, но се претпоставува дека првиот модел на еспадрили датира уште од пред 4.000 години. Ова безвремено парче обувки доживеа низ годините бројни интерпретации, а сега Долче и Габана ни нудат ...

Read More »

10 модели на еспадрили што ги носиме оваа пролет/лето 2016

Овој модел на обувки својата популарност ја бележат веќе 30 години, кога дизајнерите одлучија да понудат чевли кои ќе бидат удобни како патики, а ќе изгледаат шик. Еспадрилите потекнуваат од Шпанија од 14.век, традиционалните еспадрили биле во црна боја за ...

Read More »