Tag Archives: етно мотиви

Тренд на неделата: Сандали на платформа од GEOX

Во летната колекција на Geox најдовме исклучителен модел на сандали на платформа. Со интересна комбинација на принтови и бои, овие сандали од GEOX се „маст хев“ обувки за долгото, топло лето. Сандалите се украсени со етно мотиви и цветни везови. Достапни се ...

Read More »

15 фантастични блузи инспирирани од етно стилот (од Mango и од Zara)

Шпанските хај-стрит модни марки Манго и Зара во пролетните колекции ни носат блузи со етно мотиви. Везови инспирирани од народната носија, тантела, помпони, етно врвци и траки од ткаенина…, се само некои од детаљите кои ги красат овие памучни и ...

Read More »