Тег архиви: Ева Херцигова

Моника Белучи, Ева Херцигова, Изабела Роселини, Ешли Грем…бројни ѕвезди во новата кампања на Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana ја претставија кампањата за колекцијата пролет/лето 2019. За потребите на кампањата, италијанската модна марка ангажираше дури седум фотографи. Со минатогодишните скандали на социјалните мрежи и откажувањето на ревијата во Шангај, времето ќе покаже што понатаму ќе се случува со ...

Повеќе »

Ева Херцигова позира за новогодишната колекција на Yamamay

Италијанската модна марка Yamamay ја претстави новогодишната, односно божиќната колекција преку рекламна кампања. Чешкиот топ модел Ева Херцигова позира во новите парчиња долна облека од Yamamay. Позадината е црвена, страствена и празнична, а таков е и карминот кој ја потенцира сензуалноста на ...

Повеќе »

Ева Херцигова изгледа „топ“ во новата кампања на Yamamay

За редизајнираната „Бејзик“ колекција на марката за долна облека Yamamay позира супермоделот од 90-те години, Ева Херцигова. Со полни 45 години, чешката убавица и глумица, Ева Херцигова, го покажува своето згодно тело на кое времето не му оставило никаква трага. ...

Повеќе »

Раскошната Моника Белучи блесна на ревијата на Долче и Габана

Експлозија од бои, цветови, точки и модели во стилот на Фрида Кало – така помина ревијата на Долче и Габана на миланската модна недела. На модната писта се појавија најбараните модели на денешницата – Сара Сампајо, Емили Ратајковски, Ешли Грем, ...

Повеќе »

Супермоделот од 90-те години -Ева Херцигова, го краси францускиот „Ел“

Супермоделот од 90-те години, Ева Херцигова, се врати на модната сцена преку списанието Ел. Денес 45-годишната убавица од Чешка, позира пред објективот на Јан Велтерс за насловната страница, во јакна од Ралф Лорен и Барбери панталони. Во едиторијалот, проследен со ...

Повеќе »

Ева Херцигова се врати на модната сцена преку кампањата на Кавали

44 годишниот топ модел Ева Херцигова се врати на модната сцена преку новата кампања на Роберто Кавали за колекцијата есен/зима 2017. Ѕвездата на модниот свет од 90-те години е главно лице во новата кампања на италијанската луксузна марка Кавали. Во ...

Повеќе »

На местото на Моника Белучи: Ева Херцигова се враќа во кампањите на Д&Г

Во рекламната кампања за колекцијата пролет/лето 2014 на „големото, весело италијанско семејство“ се придружува и топ-моделот Ева Херцигова. Недостасува само Моника Белучи, но затоа тука се повторно старите, убави ликови. Бјанка Балти, Кетрин Мек Неил и Марин Делеу. Зад објективот ...

Повеќе »