Тег архиви: Евангелиста

Две големи имиња во новата модна кампања на Москино: Линда Евангелиста и Стивен Мејсел

Кампањата на италијанската модна куќа Москино за сезоната есен/зима вклучи две големи имиња од модниот свет – топ моделот од 90-те години Линда Евангелиста и славниот американски фотограф Стивен Мејсел. Пред сосема да го заврши волшебниот проект наречен календар Пирели, ...

Повеќе »