Tag Archives: Фешн груп

СУПЕР ОНЛАЈН ПОПУСТ ДО 50% од 5ти до 7ми јуни, ова се нашите омилени парчиња намалени за 50% за шопинг овој викенд (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Овој викенд е одличен за онлајн шопинг! За да ја донесе модата поблиску до вас, Фешн Груп овозможува супер попусти до 50% на својата онлајн продавница www.fashiongroup.com.mk. Изберете ги вашите омилени парчиња од големата селекција на брендови кои имаат прекрасни ...

Read More »

Тренд на неделата: Тексас комбинезон од LEVIS

Со едно парче облека стокмени сме од „глава до пети“, а тоа може да го направиме со овој тексас комбинезон со долги ракави од модната марка Levi’s . Со оглед на тоа што ногавиците се со должина над глуждовите, во зимските денови ...

Read More »

Мрзлив викенд е да си шопингуваш од дома преку апликација на -15%

Недела е прекрасен ден да си бидете дома, да си уживате сами, да си го пуштите омилениот филм и да си пазарете преку вашата омилена апликација. Интересна вест е дека Fashion Group имаат акција – мрзлив викенд, со намаление од ...

Read More »

Една супер година со Superdry! В сабота суперзабава на Водно

Супер активација за еден супер роденден!   Британскиот бренд Superdry прославува една година во Македонија. За таа цел за сите љубители на брендот  од Superdry подготвија интересен настан за една поинаква роденденска прослава. Бидете и вие дел од супер активацијата оваа ...

Read More »

Levi’s го прослави првиот роденден во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Легендарниот бренд Levi’s живее со Скопје и прослави 1 година.  Во саботата ( 21.09.2019), скопјани беа дел од еден поинаков настан организиран во продавницата Levi’s во Скопје Сити мол. Сите заедно уживаа во урбаната атмосфера, одлична храна, тематски пијалок и евергрин парчињата со ...

Read More »

Попусти до 60 отсто во продавниците на Фешн Груп, во Манго и до – 70%

Не пропуштајте ја сезоната на големи попусти. Во продавниците на Фешн Груп попустите почнуваат од 20 отсто па се до 70 отсто. Време е за ново парче облека, чанта, чевли, накит и модни додатоци. Направете паметен шопинг, искористувајќи ги попустите ...

Read More »

Почеток на една модна песна: Тамара Тодевска и Fashion Group

Талентираната и млада пејачка Тамара Тодевска својот стил ќе го претставува преку брендовите на Fashion Group. Секој бренд одделно отсликува посебна страна на Тамара, па така на нејзиниот авантуристички дух ѝ прилега Timberland, женственоста и нежноста ќе ја изрази преку ...

Read More »

Фешн Груп e моден партнер на Даниел Кајмакоски за Евровизија 2015

Фешн Груп (Fashion Group) ја продолжува традицијата на поддршка на претставниците за Евровизија, па по минатогодишната соработка со Тијана Дапчевиќ, оваа година компанијата се јавува како моден партнер на Даниел Кајмакоски. Даниел ќе носи облека, обувки и модни додатоци од ...

Read More »

Модна инсталација: Џинсоманија – славење на урбаната култура и тексасот

Веќе неколку сезони по ред проектот Џинсоманија се реализира како начин на прославување на урбаната култура и тексасот како материјал кој може секогаш одново да се oживее и реинтерпретира. Оваа сезона Фешн Груп во соработка со познатата македонска блогерка Јована ...

Read More »

Џинсоманија во организација на Фешн груп: Нослива уметност создадена од стар џинс

„Џинсот е повеќе од моден детал, повеќе од само парче облека. Џинсот е дел од нашето секојдневие” – беше мотото со кое во возбудлива авантура наречена Џинсоманија (Jeansomania ) викендов влегоа студентите од катедрата за арт и дизајн на Европскиот Универзитет ...

Read More »