Тег архиви: фестивал

Интернационалниот LEGO® фестивал доаѓа и во Македонија

  После Брно, Братислава, Загреб и Софија, официјалниот LEGO® фестивал за прв пат доаѓа и во Македонија, ексклузивно во Skopje City Mall. Во период од 04.03 до 26.03 Скопје ќе искуси едно уникатно доживување и забава, а посетители од сите ...

Повеќе »

Сакате здрава храна? Тогаш не пропуштајте го Фестивалот на органска храна

Денес на плоштадот „Македонија“ со почеток во 10 часот ќе се случува 6-от Фестивал на органска храна. Годинешниот фестивал е под мотото „Здраво секојдневие и начин на живот“. Целта на фестивалот е да го промовира користењето на органските производи како важен ...

Повеќе »