Тег архиви: февруари

Неделен хороскоп (23-ти февруари до 3-ти март): Топ знаци на неделата Водолија, Риби и Рак

Оваа недела планетата Венера влегува во знакот Водолија, носејќи голема среќа во љубовта на родените во овој знак, но и на родените во воздушните знаци. Среќа во љубовта ќе имаат и Овните и Стрелците. Меркур, пак, влегува во знакот на ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (11ти до 17ти февруари): Топ знаци на неделата – Близнаци, Девица и Риби

Оваа недела Марс влегува во знакот на Бик, носејќи им енергија на Вагите, Ракчињата и Јарците. Љубовта ќе биде фаворизирана кај сите земјени знаци. А вие во кој знак сте родени? Прочитајте го неделниот хороскоп за периодот од 11ти до ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (од 4ти до 10ти февруари): Топ знаци на неделата – Јарец и Водолија

Оваа недела планетата Меркур влегува во знакот Водолија, носејќи многу убави вести и новости за сите воздушни знаци, но и за некои огнени знаци. Многу среќа немаат да имаат Лавчињата и Ракчињата, за кои сигурно ова нема да биде недела ...

Повеќе »

Хороскоп за февруари: Топ знаци на месецот – Јарец, Стрелец и Близнаци

Во февруари, планетата Венера ќе престојува во знакот Јарец: за сите земјени знаци се предвидува голема среќа на полето на љубовта! Љубовни макички пак, ќе имаат кутрите Ракчиња, Вагичките и родените во знакот на Овен. А вие, во кој знак ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (среда): Топ знаци на денот – Рибите и Шкорпиите

Овните ќе се соочат со евентуални проблеми на работното место, Биковите денес да ја држат устата затворена, Близнаците – сеуште се во фаза на нетрпение, Ракот е заведен, а  Лавот ќе чувствува потреба од некаква победа. Девиците се подготвени за планирање ...

Повеќе »

Викенд хороскоп – Топ знаци на викендот Јарец и Риби

Што ни предвидуваат ѕвездите за овој викенд? Рибите ќе блескаат од креативност и пријатно ќе ги изненади нешто или некој кој долго време го чекате, Биковите ќе се соочат со лицето на страста, Шкорпиите ќе ги собираат зрелите плодови од минатиот ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (вторник): Топ знак на денот – Стрелците

Вторникот ќе им се насмевне на Стрелците и на Вагите, а од овој ден па натаму ќе почнат и Рибите се почесто да се насмевнуваат. Големо „чистење“ ќе направат Водолиите, Јарците конечно одлуките ќе ги извадат „на маса“, додека Близнаците ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (недела): Ден на љубовта за Водолиите и Стрелците, нови стратегии за Близнаците

Еве што велат ѕвездите како ќе се одвива оваа недела (18.02.2018) и како ќе заврши една седмица за хороскопските знаци. Овен: Благодарение на Месечината, крајот на неделата ќе го завршите во знакот на љубовта. Особено пријатни моменти очекувајте во попладневните ...

Повеќе »

Викенд хороскоп: Љубов за Ракот, Овенот и Шкорпијата, оптимизам за Рибите…

Како да го планирате винендот пред вас, што да очекувате од поставеноста на ѕвездите, што би можеле да правите, а што да избегнувате…Проверете ја вашата астро прогноза за петок, сабота и недела. Овен: Меѓу петок и недела многумина од вас ...

Повеќе »

Зошто во февруари Рамстор мол е омилена шопинг дестинација?

  Сè е подготвено за традиционалната шопинг манија Garage Sale, во Рамстор мол. Она што веќе е познато за јавноста од оваа акција е уникатното искуство од последните пет години каде Рамстор традиционално организира голема сезонска распродажба. За време на ...

Повеќе »