Тег архиви: филм

11-мината од Оушн, ама со моќна женска екипа

Warner Bros Pictures и Village Roadshow Pictures ја објавија првата фотографија од филмот „8-мина од Оушн“, а станува збор за spin off на популарната трилогија „11-мината од Оушн“. Женската екипа на филмот ја сочинуваат – Сандра Булок, Кејт Бланшет, Сара Поулсон, ...

Повеќе »

Прв поглед на креациите за Ема Вотсон во „Убавицата и ѕверот“

Списанието „Ентертејмент викли“ ни дава прв поглед во креациите за дизниевиот филм „Убавицата и ѕверот“ во кој главната улога ја има Ема Вотсон. Додека Вотсон ја глуми убавицата, улогата на ѕверот е на Ден Стивенс и заедно позираат за насловната ...

Повеќе »

Новата колекција на Лубутен остава без здив: Кој ја уби Амазула поради „римјанките“? (ВИДЕО)

Со новиот краток филм насловен Кој ја уби Амазула, креаторот на чевли Кристијан Лубутен ја најавува новата колекција за сезоната пролет/лето 2016. Приказната се однесува на една богата жена која е убиена поради нејзините прекрасни чевли – модерни римјанки со ...

Повеќе »

Ајрис, филм кој не треба да го пропуштите

Позната по својот храбар и индивидуален стил, Ајрис Апфел ја раскажува својата животна приказна во филмот насловен Ајрис. Ајрис е позната како личност која ги урива нормите во модниот свет избегнувајќи ги сфаќањата за тоа што е „нормално“ и прифатливо ...

Повеќе »

Денес е премиерата на модниот филм на women’secret

Денес (5 ноември) со почеток во 21 часот на womensecret.com може да го гледате модниот филм Dark seduction. Филмот “Dark seduction”, во режија на Паула Ортиз, открива возбудлив свет каде линијата помеѓу реалното и нереланото е речиси незабележлива, а Елса Патаки ...

Повеќе »