Тег архиви: фотогалерија

Овации за „Врба“ по синоќешната премиера во Македонска филхармонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Синоќа, во Македонската филхармонија се случи премиерата на филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски. На црвениот килим продефилираа многу препознатливи ликови од политичката и јавна сцена. Националната телевизија Канал 5 со директен пренос во живо ги проследи случувањата пред ...

Повеќе »

Новата колекција на Zara го форсира минимализмот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Моделот Лија Кабебе е главно лице во новиот тренди водич на Zara, насловен „Stay Minimal“. Модниот водич не советува да останеме во минималистички стил – кој е предност, за сезоната есен/зима 2019. Убавата Лија Кабебе позира во макси и мини ...

Повеќе »

„Плати со поезија“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Лофт, Мајдан, Наргиле, Фонтана, Дион, Центар бар, Баду бар, Џус бар, Сквер21 во Скопје и Чао кафе во Велес се подготвени оваа година да ја поттикнат инспирацијата на секој посетител на 21-ви март, Денот на поезијата, преку традиционалната кампања „Плати со ...

Повеќе »

Шопинг манија: Вака помина првиот ден од Garage Sale акцијата во Рамстор Мол (ФОТОГАЛЕРИЈА)

    Врвулица од луѓе кои купуваа на првиот ден од традиционалниот, петти по ред Garage Sale организиран во Рамстор Мол. Големите попусти, дури до 70 проценти, привлекоа голем број на потрошувачи кои за ниски цени може да купат парчиња ...

Повеќе »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Италијанските плажи видени одозгора

Германскиот фотограф Бернард Ланг ни дава уникатна перспектива на италијанските плажи, фотографирајќи ги одозгора. Резултат? Невројатна мешавина на бои и симетрија. „Кога си на земја си дел од гужвата и дел од животот на плажата. Кога гледаш одозгора, не си ...

Повеќе »