Tag Archives: фотошоп

Топлес фотосесија на Ким Кадашијан, премногу фотошоп?

Ким Кардашијан ја краси насловната страница на списанието Ел, додека во едиторијалот позира во топлес издание. Кардашијан е повторно актуелна на социјалните мрежи, овојпат со новата фотосеија објавена во списанието Ел. Коментарите од фановите на Кардашијан главно се движат околу ...

Read More »

10 најлоши фотошоп-интервенции во 2015

Очигледно фотошоп-интервенциите не мислат уште да заминат од модниот свет, и покрај обидите од некои списанија во изминатата година да форсираат поприроден изглед. Да се потсетиме на 10-те фотошоп катастрофи во 2015 година. Августиот број на Вог Австралија на насловната ...

Read More »

Може ли да го поминете модниот тест на Џими Кимел?

За неизвежбаното око, парчиња облека од њујоршката модна недела може да изгледаат како необични костими кои им се додаденина моделите со фотошоп. Од друга страна пак, фотошоп слави цели 25 години, па водителот вешто ги поврза двете актуелни работи за ...

Read More »

А како би изгледала сликата на Синди Крафорд после фотошоп?

Неретушираната слика од Синди Крафорд која излезе во јавност деновиве, предизвика големо внимание. Реакциите се позитивни поради храброста на Синди да се објави слика која не поминала процес на „подмладување” и „пеглање брчки”. Сепак еве еден можен резултат доколку сликата на ...

Read More »

Модели без грамче шминка на насловната на Флер

Една година по фотошоп скандалот на насловната на Флер на која позираше Џенифер Лоренс, списанието објавува насловна страница на која позираат модели без фотошоп и без грамче шминка. На насловната на мартовското издание на Флер позираат пет модели, а тоа ...

Read More »

Џастин Бибер го возвраќа ударот: Не сум фотошопиран!

По објавувањето на фотографии од кампањата на Келвин Клајн, кои наводно се пред фотошопирањето, тимот на Џастин Бибер веднаш реагираше и објави официјален демант дека тоа не е точно. Имено, тие тврдат дека „не-фотошопираните“ фотографии се всушност фотошопирани и со нив се ...

Read More »

Џастин Бибер во кампањата на Келвин Клајн пред фотошоп-интервенциите

Откако ги воодушеви неговите обожаватели со фаталниот изглед во новата кампања на Келвин Клајн, „протекоа“ фотографиите пред фотошоп-интервенциите, на кои Џастин Бибер изгледа онаков каков што го знаеме. А, има голема разлика од „секси“ до „не е лош“. На фотографиите ...

Read More »

Дали е ова најлошата модна фотошоп интервенција до сега? Аха, Роџер Федерер е во прашање!

Мислиме дека ќе се согласите, оваа насловна страница на која позира тенисерот Роџер Федерер е една од најлошите што до сега воопшто се појавиле. Судејќи според насловот на текстот во списанието, на кое Федерер се појавува на насловната страница, уредниците ...

Read More »

Инстаграм скандал: Манекенка си ги бара облините назад

Моделот Меган Каусмен предизвика лавина реакции на Инстаграм жалејќи се на употреба на фотошоп во кампањата на модната марка Фела свим, без нејзино одобрување. 23-годишната манекенка Меган Каусмен позната е како девојка која се гордее со своите облини, без разлика ...

Read More »

Фотошоп интервенции на прекрасните лица на нашите ќерки

Можеби повеќе би сакале нашите ќерки да бидат независни, заинтересирани, идеалисти, со сопствено мислење, оригинални, забавни…и уште многу тоа, отколку да бидат слаби? Се започна од Твиги, во 60-те години на минатиот век. Таа беше „бастунот“, преслабата девојка, а по ...

Read More »