Тег архиви: француски шик

7 нови свежи изгледи од H&M во стилот на францускиот шик

Вообичаено, секоја недела модниот гигант H&M лансира по еден нов моден водич и нова колекција. Овојпат станува збор за водичот насловен „Parisian Vibes“, а колекцијата се фокусира на француската улична мода. Во новата колекција доминираат предимензионирани модни парчиња и колоритни нијанси. ...

Повеќе »

Улична мода: Парижанките го покажаа францускиот шик

Да не претеруваме со суперлативи, но навистина има нешто различно и возбудливо во стилот на париските улици за преме на модната недела. Убави комбинации на елегантни, панк и дизајнерски модни парчиња. Дури и кога експериментирањето е во фокус, тука тоа ...

Повеќе »

5 правила за француски шик

Французинките се препознатливи по нивниот стил кој пак, не е тешко да се постигне, доколку се држите само до неколку правила. И да, секогаш земете предвид дека кога е во прашање облекувањето, францускиот шик е во тоа – никогаш да ...

Повеќе »