Тег архиви: фризура

Кои фризури им прилегаат на сите девојки и жени?

Кои три фризури им одговараат на сите девојки и жени? Која друга, ако не “боб“ фризурата во повеќе варијации и форми. Со неа секогаш имате убав изглед бидејќи е лесна за одржување, а оддава впечаток на уредна фризура и негувана ...

Повеќе »

Како набрзина да направите фризура само со помош на фен

Повеќето жени во просек на фенирање трошат по дваесет минути. Но, ќе ви откриеме како можете да го препловите тоа време.  Зголемување на волуменот 1. Косата треба да биде целосно мокра, бидејќи и ако незначително се засуши нема да можете ...

Повеќе »

Супермоделката Наоми со нова фризура, инспирирајте се

Наоми Кемпбел во модниот свет е позната како супермодел со најголема моќ за трансформација. Таа беше кралица на Париската модна недела 2019 година, а нејзиниот најнов изглед што го покажа на модната ревија на „Валентино“ го „збрлаве“ Интенетот. Црната Венера ...

Повеќе »

Платинум блонд -Транформација на Дуа Липа

Вчера, популарната пејачка Дуа Липа, ја објави фотографијата и на Твитер и на Инстаграм од нејзиниот нов изглед. Пејачката по трет пат се одлучи да биде русокоса. Овојпат „платинум блонд“. Фотографијата ја постирала од Њујорк кадешто и ја направила промената ...

Повеќе »

Косата во полза на послабо лице: Буцкастиот лик може визуелно да се издолжи

Изборот на бојата и фризурата на косата, но и должината, може да ви помогне да го издолжите вашето „буцмасто“ лице, односно во секој случај да изгладате со послабо и издолжено лице. Должина Што се однесува на должина на косата, жените со тркалезно ...

Повеќе »

Декемвриски тренд на коса – „глитер“ фризури за новогодишни забави

Популарните фризерски салони низ светот веќе ја форсираат манијата на светкави фризури погодни за забави и новогодишните празници. Уште подобро ако и самата коса е во нежна сина или розова нијанса, па на неа да се нанесат светки. Инстаграм веќе ...

Повеќе »

Специјална понуда за матуранти и апсолвенти: Шминка + фризура за 1.300 денари во „MISS EN“

Овековечете ја рамката со фотографија која означува една важна етапа од животот на учениците и студентите. Салонот за убавина „MISS EN“ ќе се погрижи за вашиот изглед да биде еднаков на чиста десетка! Промотивниот пакет вклучува професионална шминка и фризура ...

Повеќе »

Како експресно да направите фризури со помош на фен

Повеќето жени во просек на фенирање трошат по дваесет минути. Но, ќе ви откриеме како можете да го препловите тоа време.  Зголемување на волуменот 1. Косата треба да биде целосно мокра, бидејќи и ако незначително се засуши нема да можете ...

Повеќе »

Како да ја наместите новата пикси фризура во 5 чекори

Сте носеле пикси фризура, или оваа е првата? Ако сте носеле долго време веројатно сте веќе искусни во местењето особено наутро кога ќе станете од спиење и ќе поглднете неред на главата во огледалото. Но пикси фризурите се толку едноставни ...

Повеќе »

50 години невестински фризури во 5 минути (ВИДЕО)

Благодарение на Јутјуб сега имаме можност да се вратиме 50 години наназад и да се потстетиме какви фризури биле модерни за невестите од 1960 година до денес. Стилистката Кејли Мелиса не води назад до 1960 година, презентирајќи ни ги трендовите ...

Повеќе »