Tag Archives: фризура

Како да ја наместите новата пикси фризура во 5 чекори

Сте носеле пикси фризура, или оваа е првата? Ако сте носеле долго време веројатно сте веќе искусни во местењето особено наутро кога ќе станете од спиење и ќе поглднете неред на главата во огледалото. Но пикси фризурите се толку едноставни ...

Read More »

50 години невестински фризури во 5 минути (ВИДЕО)

Благодарение на Јутјуб сега имаме можност да се вратиме 50 години наназад и да се потстетиме какви фризури биле модерни за невестите од 1960 година до денес. Стилистката Кејли Мелиса не води назад до 1960 година, презентирајќи ни ги трендовите ...

Read More »

Новата пикси фризура на Кејти Пери е совршена за ова лето

Кејти Пери ја краси насловната страница на септемвриското издание на Вог Јапонија. Новата пикси фризура толку добро и „стои“ што веднаш ни доаѓа да тркнеме и ние на фризер. Облечена во розов Прада фустан, со нежна шминка на лицето и ...

Read More »

Новата фризура на Зендеја Колман собра негативни критики

Нам ни изгледа слатка, но дузина негативни критики се адресирани на пејачката и глумица Зендеја која драстично го смени имиџот. Новата промена на коса пристигна многу брзо. Зендеја ја претстави новата фризура на Кидс Чоис Авардс, а по настанот следуваше ...

Read More »

Кога фризурата ја креира Роберто Перез…

…Тоа не е само една обична фризура. Роберто Перез е стилист кој работи во Сан Антонио, Тексас, но неговите уметнички дела кои ги создава на главите на своите клиенти го заслужија светското внимание. Неверојатните фризури ги прави на скалпот додека ...

Read More »

Фризурата кажува многу за вашата интелигенција

Една неодамнешна студија покажа дека должината на вашата коса влијае на перцепцијата на другите за тоа колку сте интелигентни, а во согласност со тоа колку е косата пократка толку повеќе другите ве гледаат за попаметни.   Според неодамнешното истражување на ...

Read More »

Косата може да ви помогне да изгледате послабо?

Бојата и волуменот на косата се ваши сојузници, а со соодветен пристап и неколку фризерски типови вашето лице може да изгледа совршено и визуелно послабо. Должина Што се однесува на должина на косата, жените со тркалезно лице и со изразена вилица треба ...

Read More »

Коњското опавче на Одри Херпберн

Фризурата позната како „коњско опавче“ никогаш не излегува од мода. Обично предност кај оваа фризура ја има долгата коса, a по некое непишано правило само дамите со долга и права коса може да уживаат во убавината и едноставноста на оваа ...

Read More »