Тег архиви: Фустан

Белиот секси „Фаусто Пуљизи“ фустан на Рита Ора, одблизу

Пејачката очигледно најмногу им верува на италијанските модни дизајнери. На црвениот тепих на доделувањето на Билборд музичките награди, Рита Ора пристигна облечена во суперсекси фустан, креација на италијанскиот дизајнер Фауто Пуљизи. Креацијата со стратешки отвори ги покажа сите атрибути на ...

Повеќе »

Деколте за паметење: Салма Хаек на Канскиот филмски фестивал

Глумицата ги засени славните колешки со виолетовиот фустан со длабоко деколте кој го носеше на премиерата на филмот „Carol“. На црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, Хаек пристигна во придружба на сопругот. 48-годишната глумица изгледаше раскошно во лилаковиот фустан кој ...

Повеќе »

5 работи за Гуо Пеј, дизајнерката на креацијата на Ријана

Се прашувате кој стои зад жолтата креација која ја носеше Ријана на Мет-Гала? Еве го одговорот. 1. 45- годишната модна дизајнерка од Пекинг се занимава со моден дизајн 26 години. Завршила студии по мода во Пекинг, а специјализирала во „готово ...

Повеќе »

По фустанот со неодредена боја, која боја се овие нокти и усна?

Таман кога помисливте дека е безбедно да продолжите да се забавувате на Интернет, пристигнува фотографијата која повторно носи забуни. Веројатно налетавте на оној фамозен фустан на кој не му се одредува бојата, син ли е, жолт ли е, или бело-златен, ...

Повеќе »

Еден фустан, а две ѕвезди

Не е првпат креација на „Балмен“ да видиме како ја носат неколку ѕвезди, но Ким Кардашијан и Кендал Џенер овој фустан го облекоа во иста ноќ. Плишаниот фустан на Балмен, Кардашијан го облече на ревијата на Балмен, само неколку часа ...

Повеќе »

Кога фустанот со неодредена боја станува маркетиншки трик

Фустанот со неодредена боја ја „запали“ и сцената на американскиот идол. Црно-синиот фустан кој предизвика лавина реакции на социјалните мрежи во кои беа вклучени и дузина ѕвезди, се најде и на сцената на американскиот идол. Фаворитката на американскиот идол Џекс ...

Повеќе »

Три ѕвезди, а еден фустан

Фустанот од модната куќа Балмен со длабоко деколте го облекоа Ким Кардашијан, Алесандра Амброзио и Емили Ратајковски. Првпат го видовме фустанот на телото на Ким Кардашијан, кога таа се појави во него кон крајот на минатата година на МТВ музичките ...

Повеќе »

Една нијанса на сиво: Ева Лонгорија во стреч-фустан од 900 денари

Познатата „очајна домаќинка“ предизвика внимание облечена во сив стреч фустан кој и ја оцртува совршената силуета. Излегувајќи од салонот на холивудскиот стилист Кен Пејвс, глумицата Ева Лонгорија (39) е фотографирана облечена во рамни сандали и „бодикон стреч Џерси“ фустан, припиен ...

Повеќе »

Која боја е овој фустан? Бело-златна, сино-црна…Сите сте во право!

Фустанот со необична боја постиран на Интернет стана хит, а во расправијата се вклучија освен ѕвездите и научници.   Петокот за многумина помина во расправа каква боја е овој фустан. Бело-златна или сино-црна?  На целата лавина коментари се приклучија и ...

Повеќе »

Оскаровиот фустан на Лупита Нионго е украден

Белиот фустан со потпис на Келвин Клајн кој Лупита Нионго го носеше на црвениот тепих на ноќта на оскарите е украден од нејзината хотелска соба. Фустанот беше уметничко дело, создаден од 6.000 рачно везени бисери, а проценет е дека вреди ...

Повеќе »