Тег архиви: Фустан

Црвен тепих Греми 2015: фустанот на Ријана личи на роденденска торта

Креацијата на Ријана дизајнирана од Џамбатиста Вали доби најмногу комични твитови и постови на Инстаграм. Ријана се појавува на црвениот тепих на Греми облечена во …нешто што личи на роденденска торта направена за 5-годишно девојче. Гигантски кошмарен фустан. Розово Фурби. ...

Повеќе »

Како ќе изгледа венчалниот фустан на Амбер Харт

Викендов ќе се случува втората свадба на Амбер Харт и Џони Деп. Госпоѓа Деп ќе носи фустан дизајниран од Стела Мек Картни. По тајната венчавка на Деп и Харт, брачната двојка ќе направи свадбена забава на приватниот остров на Џони ...

Повеќе »

Како се изработува Шанел фустан со цена од 100.000 долари

За ревијата на висока мода на Шанел која се случуваше во Париз сеуште се зборува, а за оние кои се љубопитни зошто оваа марка со децении ја задржува врвата репутација, освен поради ангажирањето на креативните дизајнери и употребата на врвни ...

Повеќе »

SAG Awards: Фустанот на Џенифер Анистон, одблизу

Иако според светските модни медиуми, фустанот на Џенифер Анистон не е рангиран меѓу првите топ 10, воодушевени од ваквата Џенифер еве еден поглед одблизу на винтаџ креацијата на Џон Галијано. Накитот кој го носи глумицата е од Фред Лејтон. Доколку ...

Повеќе »

Како да ја носите неговата кошула

Машките кошули изгледаат секси кога ги носат жените. Но кошулите можат да се носат и поинаку. Симпатичната Ирина ќе ви презентира неколку начини како неговата кошула да ја преобразите во интересно здолниште. Секси здолниште…

Повеќе »

Најзборуваната венчаница продадена само за 5.500 долари

Се затвори аукцијата на венчаницата на една од најзборуваните свадби годинава, а венчаницата е продадена само за 5.500 долари. Не станува збор ниту за фустанот Версаче на Анџелина Џоли ниту пак за фустанот од Оскар дела Рента на Амал Аламудин, ...

Повеќе »

Црно-зелениот сирена фустан на Кејт Винслет

На црвениот килим на Интернационалниот филмски фестивал во Торонто погледите ги собра англиската глумица Кејт Винслет облечена во фустан кој и ги нагласува облините и женственоста. Во долг, црно-зелен фустан со метален отсјај и раскошен дијамантен накит, глумицата покажа дека ...

Повеќе »

Сакате да го копирате? Поглед одблизу на најзборуваниот фустан

Често успешните креации кои ѕвездите ги промовираат на црвените ќилими стануваат модели за копирање. Прекрасната сребрена креација на либанскиот дизајнер Чарбел Зое долго ќе остане предмет за дискусија, но и модел за копирање. Доколку ви паѓа на ум да сошиете ...

Повеќе »

Прекрасниот цветен фустан на Попи Делевињ

Британскиот модел и трендсетерка Попи Делевињ уште еднаш го покажа софистицираниот вкус. Облечена во елегантен цветен фустан, Попи Делевињ ги собра сите погледи на присутните на Виена фешн најт. Свилениот црн фустан со цветни принтови и асиметричен крој е креација ...

Повеќе »