Тег архиви: Фустан

Најзборуваната венчаница продадена само за 5.500 долари

Се затвори аукцијата на венчаницата на една од најзборуваните свадби годинава, а венчаницата е продадена само за 5.500 долари. Не станува збор ниту за фустанот Версаче на Анџелина Џоли ниту пак за фустанот од Оскар дела Рента на Амал Аламудин, ...

Повеќе »

Црно-зелениот сирена фустан на Кејт Винслет

На црвениот килим на Интернационалниот филмски фестивал во Торонто погледите ги собра англиската глумица Кејт Винслет облечена во фустан кој и ги нагласува облините и женственоста. Во долг, црно-зелен фустан со метален отсјај и раскошен дијамантен накит, глумицата покажа дека ...

Повеќе »

Сакате да го копирате? Поглед одблизу на најзборуваниот фустан

Често успешните креации кои ѕвездите ги промовираат на црвените ќилими стануваат модели за копирање. Прекрасната сребрена креација на либанскиот дизајнер Чарбел Зое долго ќе остане предмет за дискусија, но и модел за копирање. Доколку ви паѓа на ум да сошиете ...

Повеќе »

Прекрасниот цветен фустан на Попи Делевињ

Британскиот модел и трендсетерка Попи Делевињ уште еднаш го покажа софистицираниот вкус. Облечена во елегантен цветен фустан, Попи Делевињ ги собра сите погледи на присутните на Виена фешн најт. Свилениот црн фустан со цветни принтови и асиметричен крој е креација ...

Повеќе »

Краток филм:Процес на изработка на еден фустан од Диор

Oнаму каде што почнува високата мода, почнува и волшепството. Снимен во ателјето на Диор во Париз, овој краток филм ни претставува како рачно се изработува еден фустан вреден околу 30 илјади евра. Станува збор за модерна верзија на фустан од Диор ...

Повеќе »

Фустанот на Џенифер Лоренс стана мајтап на Инстаграм

Многумина се пошегуваа со необичната креација на Диор во која се појави Џенифер Лоренс на црвениот ќилим на доделувањето на Златен глобус. Фановите на најразлични начини се обидоа да го ископираат нејзиниот изглед, а фотографиите ги поставија на Инстаграм. Ни ...

Повеќе »