Тег архиви: Фустан

Тренд на неделата: макси фустан од Манго

Макси фустан за макси стил за оваа есен/зима. Преубав долг и топол фустан од Манго кој ги следи и разубавува линиите на телото. Женственоста е и во детаљите, ненагласено заоблено деколте и два странични шлица со умерена висина. Совршено се ...

Повеќе »

Што мисли Кејтлин Џенер за својот ESPY бел фустан

Кејтлин Џенер ја прими наградата за храброст ESPY облечена во бел Версаче фустан. На својот блог Кејтлин Џенер напиша за белиот фустан Версаче што го носеше на доделувањето на наградите ESPY, признавајќи дека била оптоварена што да облече, но исто ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Фустанче GUESS

  Додадете гламур во секојдневниот стил со ова фустанче GUESS.     Лелеаво фустанче со нагласен струк и модерно решение на горниот дел кој ја нагласува сексапилноста и женственоста. Во овие топли денови, погодно е да го носите и на работното ...

Повеќе »

Изглед на денот: фустанот со полка точки на Амал Клуни

Во лондонскиот суд Амал Клуни пристигна облечена во црн струкиран фустан со полка точки, и со должина до колената. 37-годишната адвокатка со причина е една од најфотографираните жени, особено кога станува збор за нејзиниот префинет стил. Фустанот со нагласени точки ...

Повеќе »

Белиот секси „Фаусто Пуљизи“ фустан на Рита Ора, одблизу

Пејачката очигледно најмногу им верува на италијанските модни дизајнери. На црвениот тепих на доделувањето на Билборд музичките награди, Рита Ора пристигна облечена во суперсекси фустан, креација на италијанскиот дизајнер Фауто Пуљизи. Креацијата со стратешки отвори ги покажа сите атрибути на ...

Повеќе »

Деколте за паметење: Салма Хаек на Канскиот филмски фестивал

Глумицата ги засени славните колешки со виолетовиот фустан со длабоко деколте кој го носеше на премиерата на филмот „Carol“. На црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, Хаек пристигна во придружба на сопругот. 48-годишната глумица изгледаше раскошно во лилаковиот фустан кој ...

Повеќе »

5 работи за Гуо Пеј, дизајнерката на креацијата на Ријана

Се прашувате кој стои зад жолтата креација која ја носеше Ријана на Мет-Гала? Еве го одговорот. 1. 45- годишната модна дизајнерка од Пекинг се занимава со моден дизајн 26 години. Завршила студии по мода во Пекинг, а специјализирала во „готово ...

Повеќе »

По фустанот со неодредена боја, која боја се овие нокти и усна?

Таман кога помисливте дека е безбедно да продолжите да се забавувате на Интернет, пристигнува фотографијата која повторно носи забуни. Веројатно налетавте на оној фамозен фустан на кој не му се одредува бојата, син ли е, жолт ли е, или бело-златен, ...

Повеќе »

Еден фустан, а две ѕвезди

Не е првпат креација на „Балмен“ да видиме како ја носат неколку ѕвезди, но Ким Кардашијан и Кендал Џенер овој фустан го облекоа во иста ноќ. Плишаниот фустан на Балмен, Кардашијан го облече на ревијата на Балмен, само неколку часа ...

Повеќе »

Кога фустанот со неодредена боја станува маркетиншки трик

Фустанот со неодредена боја ја „запали“ и сцената на американскиот идол. Црно-синиот фустан кој предизвика лавина реакции на социјалните мрежи во кои беа вклучени и дузина ѕвезди, се најде и на сцената на американскиот идол. Фаворитката на американскиот идол Џекс ...

Повеќе »