Тег архиви: фустанче

Тренд на неделата: Фустан од Superdry

За тренд на неделата го одбравме веселото фустанче од популарната англиска модна марка SuperDry, препознатлива по уникатните, модерни дизајни. Совршено е за последните летни денови, но и за првите чекори во есента, кога со задоволство ќе го носиме во комбинација со ...

Повеќе »

Бестселер фустанче со точки од H&M

Од летната колекција на H&M се издвои едно фустанче кое брзо стана ѕвезда на социјалните мрежи. Станува збор за белото фустанче со црни точки и контрастни црни нараменици. Со оглед на тоа што содржи свила и сребрени конци, ефектот е ...

Повеќе »

Хит фустанче од H&M достапно и во големи конфекциски броеви

Секоја сезона популарните „хај стрит“ модни марки имаат „ѕвезди“ во колекциите, што се однесува до побарувачката и продажбата, па со почетокот на пролетта како модно парче – ѕвезда се покажа фустанчето достапно во продажба во Х&М, во две бои.   ...

Повеќе »

Ново мини фустанче од Zara со секси мотиви

Со новото фустанче на Зара во неиутрална нијанса на боја на кожа, нема шанса да останете незабележани. Сосема неочекувано, оваа модна марка не изненади со необичен модел со секси принт. Имено, фустанчето на себе има принтови од голи жени. Сепак, ...

Повеќе »

Bershka има „бестселер“ фустанче

Цветното мини фустанче од Бершка со преклоп, е на врвот на најпродаваните модни парчиња од оваа марка за ноември 2017. Карактеристични за есента и зимата се креациите во неутрални или во темни бои, но цветното фустанче од Бершка покажува дека ...

Повеќе »

Плишано фустанче од Bershka вредно за внимание

Погледнете го ова розово плишано фустанче од Бершка во кимоно стил. Веруваме дека многу брзо ќе се распродаде. Фустанчето со преклоп има макси должина и може да се носи во секоја свечена пригода, но лесно од него може да направиме ...

Повеќе »

Листа на желби: Карираното фустанче од MANGO со цветен принт

Може ли да си замислите двата тренда за претстојната сезона -карирано и цветови- да ги добиете во едно парче облека, а при тоа оваа навидум невозможна комбинација да изгледа неверојатно пријатна и привлечна. Додека не го видовме ова весело фустанче ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Портокалово фустанче „Манго“

Од новата колекција пролет/лето 2015 на Манго, ви го препорачуваме портокаловото фустанче погодно за дневни и вечерни излегувања. Симболичноста на портокаловата боја е сонце, топли денови, позитивни вибрации, енергија и егзотичност, а според психологијата на боите, оваа боја е емоционален ...

Повеќе »