Тег архиви: фустанчиња

Најубавите фустанчиња за девојченца ги најдовме во Original Marines

Со фустан како од бајките сите соништа се возможни! Внесете колоритност и ведро расположение во сезоната на потопли денови. Разубавете ги јунските денови на вашите најмили со уникатните модели од италијанската модна марка Original Marines. Во продолжение, погледнете ги нашите фаворити на ...

Повеќе »

Поглед на новите „слип“ фустанчиња од BERSHKA

Повторно им се враќаме на тесните фустанчиња со миди и  мини должина кои ја следат силуетата на телото. За вечерни излегувања ги преферираме оние од сатенски материјали или пак украсени со чипка, додека за дневни „шеми“ одлични се поспортските и ...

Повеќе »

Топ 5 плишани фустанчиња од есенските колекции на Zara и &Other stories

Плишот е еден од омилените материјали за постудените денови, а модните парчиња од плиш никогаш не излегуваат од мода, не само поради нивниот софистициран изглед кој го обезбедува овој материјал, без разлика на дизајнот, туку и поради пријатноста за носење. ...

Повеќе »

10 фустанчиња со копчиња од Mango и од Zara за топлите денови

За ова лето модерни се фустанчињата кои како впечатлив детаљ ги имаат предните копчиња. Вакви фустанчиња најдовме во летните колекции на Манго и на Зара. Најчесто се дизјанирани од ленени материјали, а со тоа се совршени за повисоките температури од ...

Повеќе »

5 преслатки мини фустанчиња од Zara

Од пролетната колекција на Зара, издвојуваме 5 фустанчиња со мини должина кои може да се носат во дневни и вечерни кежуал комбинации. Лесно се комбинираат со чизми, чевли со потпетица или кожени патики, во зависност од приликата. Свежината на овие ...

Повеќе »

Топ 10 фустанчиња со точки од новите колекции на популарните модни марки

Добри вести за оние кои го сакаат францускиот стил. Фустанчињата со точки се присутни во новите колекции на Mango, Zara, H&M, & Otther Stories…Должините се од макси до мини, дизајните се различни (нам особено ни се допаѓаат фустанчињата на преклоп), ...

Повеќе »

Топ 12 модели на фустани со долги ракави од есенските колекции

Продолжуваме да носиме (и да ги обожаваме!) фустанчињата дури и во студените денови, но секако овојпат ги одбираме оние со долги ракави. Есента и зимата не враќаат на топлите плетки, како и на фустанчињата во потемни нијанси, но за среќа ...

Повеќе »

10 фустанчиња од есенската колекција на Stradivarius

Добра вест за љубителките на кошула-фустаните – оваа есен убави модели од нив има во Stradivarius. Популарните карирани материјали ги гледаме насекаде, се разбира и во новата колекција на Stradivarius. Цветните мотиви пак, остануваат и оваа есен во игра. Лежерните ...

Повеќе »

Наш избор – 6 есенски фустанчиња од H&M

Подготвени сте за првите есенски денови? Доколку и вие ги сакате фустанчињата, време е да ѕирнете во излозите на популарните „хај-стрит“ модни марки, каде есенскиот избор полека се проширува. Овојпат одбираме 6 фустанчиња од Х&М кои ги следат новите трендови ...

Повеќе »

10 шармантни фустанчиња од DESIGUAL за весело модно лето

Модната марка DESIGUAL секогаш ни носи радост благодарение на веселите модни решенија со живи бои. За топлите денови не можеме да ги заобиколиме фустанчињата од пријатен материјал од оваа модна марка кои се погодни за носење во различни пригоди. И оправдано ...

Повеќе »