Tag Archives: фустани

11 фустани од Х&М за матурски и вечерни излегувања

Пролетната сезона е позната по бројни забави и матурските вечери, а да се најде фустанче за свечена пригода знае да биде вистински предизвик. Х&М лансираше колекција составена од 11 фустани дизајнирани токму за вакви пригоди. Колекцијата е насловена „Вечерна елеганција“. Материјалите ...

Read More »

Преслатки комбинезонки и фустанчиња за девојченца во Carter`s

Ја пречекуваме пролетта во весело расположение и со голема доза на стил, радувајќи се на новата колекција достапна во продажба во Carter`s . Фустачињата со пролетни мотиви, бои и шари, со точки, риги, пеперутки и цветчиња, со карнерчиња и паднелки, со ...

Read More »

8 цветни фустани од пролетната колекција на Zara

Пролетта е најубава кога и модата оди во чекор со неа – живи, велели бои, шаренило и цветни фустанчиња. Голема понуда на фустанчиња со флорален принт најдовме во пролетната колекција на Зара. Моделите, шарите, боите, големината на цветовите и должината ...

Read More »

H&M со колекција на фустани со асиметрични форми

H&M ја лансираше колекцијата Studio Collection составена од памучни фустанчиња. Во новата сезона доминираат карнерите, асиметричните форми и кожените сандали на врзување. Моделот Иселин Стеиро позира за новата колекција. Од палетата на бои пак, најзастапени се белата и црната. Од ...

Read More »

Фустанчиња во пудра нијанса, најубавите се во Манго и Х&М

Пудра-нијансата е модерна за претстојните сезони на потопли денови, а уште кога станува збор за фустанчиња во ваква нијанса – задоволството е поголемо. И не само што може да ги носиме за вечерни излегувања, овие фустанчиња се совршен моден избор ...

Read More »

12 фустанчиња од новите колекции кои може да ги облечеме веднаш

Попустите на зимските колекции привршуваат, а популарните модни марки веќе мислат на пролетта. Некои од пролетните колекции се веќе и пристигнати, некои ги очекуваме многу наскоро, но добро е навреме да се „фрли“ еден поглед на модните парчиња од новите ...

Read More »

7 свечени фустанчиња од популарните „хај-стрит“ брендови

За новогодишните денови одберете тесен фустан со мини или миди должина во празнични нијанси – светкави или сребрени, во нежна шампањ боја или нежна розова, и секако, во свечена црна боја. Ги комбинираме со големи марами, сакоа со кратка должина, ...

Read More »

Топ 3 цветни макси фустани со долги ракави

И во сезоната есен/зима продолжуваме да носиме фустани со цветен принт кои ни ја нагласуваат женственоста. Сепак, согласно студените денови – сега ги сакаме фустаните кои се макси и кои имаат долги ракави. Доколку барате за вас таков цветен фустан, ...

Read More »

Каде да си купите есенски фустан со ѕвонести ракави

Во сезоната на постудените денови се враќаме на фустаните со долги ракави, но годинава во мода се ракавите кои се прошируваат од лактот. Ѕвонестите фустани ни ја вратија женственоста, а моделите од новите колекции се весели и лелеави. Ако сте ...

Read More »

Сара Џесика Паркер ја проширува модната империја со колекција на фустани

По успехот со колекциите на чевли, глумицата и дизајнерка Сара Џесика Паркер влегува во нова модна мисија. Наскоро таа ќе лансира колекција на „мали, црни“ фустани. Паркер веќе ја најави на Инстаграм нејзината SJP LBD колекција на фустани. „Запознајте ја ...

Read More »