Tag Archives: фустани

7 модели на фустани со „паф“ ракави од Zara

Сезоната на празници не може да пројде без драматичен фустан – впечатлив по ракавите. На голема врата се вратија моделите од 80-те години, а „паф“ ракавите се детали кои ги красат најпопуларните фустани за забави. Ако не сте љубител на ...

Read More »

Мини фустани за вечерни прилики и празнични забави од Манго и од Зара

Популарните модни марки Манго и Зара во своите зимски колекции ни нудат поголем број на мини фустанчиња кои се соодветни за празничната сезона и секоја свечена прилика. Се разбира, најпосакувани се фустанчињата со светки, а во празничната колекција на Манго ...

Read More »

15 фустани совршени за претпразнични забави од Mango, Springfield и Guess (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Барате идеја за дотерување за декемвриската сезона на забави? Имаме дури 15 супер предлози. „Ловот“ на елегантни, модерни и софистицирани фустани го започнавме водејќи се од материјалите, кроевите, апликациите и предност и дадовме на црната боја. Сепак, не одолеавме на ...

Read More »

11 модели на фустанчиња на преклоп од Mango, Zara и &Other stories

Фустаните со преклоп и оваа сезона остануваат во модна игра, а одлични модели најдовме во есенските колекции на популарните модни марки. Должините се различни, мини, миди и макси, од нијансите доминираат темните – што ги прават моделите поелегантни, а благодарение ...

Read More »

9 неодоливи модни парчиња со змијски принт на нашата шопинг листа

Полиците на популарните модни марки веќе се полни со гардероба, обувки и модни додатоци со најпопуларниот за сезоната – змијски принт. Моделите се дизајнирани за различни вкусови, изборот е прилично голем, а освен здолништа, фустани и панталони, многу актуелни се ...

Read More »

Топ 10 женствени есенски фустани од MANGO

Секогаш се добредојдени новите модели на фустани дизајнирани за новите сезони. Така, во есенската понуда на Манго најдовме нови модели кои заслужуваат внимание. Комбинирајте ги со чифт модерни чизми. Од трендовски модели со точкаст принт до елегантни решенија и фустани ...

Read More »

Топ три фустанчиња од Mango и од Replay: Ги сакаме сега и веднаш!

Продолжуваме да носиме фустанчиња и во сезоната на постудени денови, а веќе си најдовме и свои фаворити (со долги ракави) кои со задоволство ќе ги носиме оваа есен/зима. Ако ние се прашуваме, златниот медал му припаѓа на трендовското миди фустанче ...

Read More »

14 миди фустани од есенските колекции на популарните „хај стрит“ модни марки

Сега кога есента пристигна, може да им дадеме предност на фустаните со долги ракави и миди должина. Во колекциите на популарните модни марки, најдовме убави примероци на вакви фустанчиња, кои одлично се носат со слоевити модни комбинации. Од материјалите доминира ...

Read More »

Елегантни фустани за работното место или за „парти“ од популарните „хај стрит“ модни марки

И во есенските денови продолжуваме да носиме фустани! Есенските колекции нудат преубави макси модели со олги ракави кои се идеални и за деловна атмосфера, но има и свечени моделчиња без ракви – за вечерни дотерувања. Секако, доколку истите ги искомбинираме ...

Read More »

Топ 5 трендовски фустанчиња од MANGO за есен 2018

Фустаните се неизбежно модно парче за секоја сезона, па секако и за есента. А оваа есен МАнго пријатно не изненади со моделите од новата колекција и по дизајните и според популарноста на принтовите. Карираниот принт, кој доминира на модната сцена ...

Read More »