Tag Archives: фустани

Фустани со цветен принт од есенската колекција на H&M

Шведската модна марка H&M ни предлага да продолжиме да носиме цветови и во тмурната годишна сезона. И на наше задоволство, во новата колекција на H&M, дизајнирана за есенските денови, најдовме фустани со макси должина, долги ракави и цветен принт. За „кежуал“ ...

Read More »

5 „party“ фустани од &Other Stories за врвот и крајот на летото

Модната марка &Other Stories за врвот и крајот на летото ја збогати летната колекција со нови модели на фустани дизајнирани за забави. Фустаните се инспирирани од диско стилот на 70-те години. Новиот моден водич е насловен ‘Frock Stars’, а дизајнерите не ...

Read More »

Zara ги претстави хит фустанчињата за оваа есен

Модната марка Zara преку нови едиторијали дозирано не информира што ќе содржи есенската колекција. Овојпат, на ред се фустанчињата. Во TRF колекцијата за постудените денови доминираат ригите, а во тренд ќе бидат фустаните дизајнирани како долги сакоа. Остануваат во игра ...

Read More »

10 фустани со риги кои не освоија „од прва“

Со високите температури, ретки летни модни парчиња истовремено ќе бидат удобни и примерни за деловна атмосфера. Уште на самиот почеток на летната сезона, фустаните со риги доминираа во колекциите на популарните „хај стрит“ модни марки. Од проѕирни материјали до ткаенини ...

Read More »

Есенска колекција на Dolce & Gabbana: Цветни фустани од соништата

Италијанската луксузна модна марка Dolce & Gabbana ја претстави колекцијата есен/зима 2018. Колекцијата е веќе достапна во онлајн продажба. Акцентот е на фустаните со цветен принт и на костумите со машки крој. Колекцијата е инспирирана од луѓето од Милано. Во рекламната ...

Read More »

12 модели на фустани во трендовска жолта нијанса

Жолтата боја го истакнува бронзениот, исончан тен. После трендот на розова нијанса кој доминираше две последователни летни сезони, нова „ит“ боја е жолтата. Во жолта нијанса почнаа да се облекуваат сите модно-влијателни личности и тоа од главата до петиците. Целиот ...

Read More »

10 пругасти фустанчиња од MANGO за стилизирано лето

Ригите се принт кои редовно го поврзуваме со летните денови. Но годинава, уште од почетокот, фустачињата со риги беа едни од најпопуларните. Голем избор на фустанчиња со риги најдовме во летната колекција на Манго. Принтовите се различни и разиграни, а ...

Read More »

14 шик фустани во впечатлива црвена нијанса

Црвените фустани се идеален избор за лето зашто дополнително ќе го нагласат бронзениот тен. Се ќе ви стане јасно кога ќе ја погледнете понудата во продавниците – фустаните блескаат во силна црвена нијанса, додека некои се украсени и со весели ...

Read More »

8 модели на сини фустанчиња од популарните модни марки

Сината нијанса е фаворит за летната сезона, а уште кога ја гледаме на слатко фустанче – не можеме да одолееме! Трендовски модели на сини фустанчиња наоѓаме во летните колекции на популарните „хај-стрит“ бреднови. Должините се различни од мини до макси, ...

Read More »

Топ 18 кошула-фустани за лето 2018 од Mango, &Other Stories и Zara

Нема ништо попрактично и полесно за носење во летните денови од кошула-фустаните дизајнирани во трендовски стил и од прихатни материјали. По урнекот на луксузните модни марки, и во летната понуда на „хај-стрит“ брендовите наоѓаме повеќе модели на кошула фустани. Принтовите ...

Read More »