Tag Archives: фустани

10 бели фустанчиња од H&M кои со задоволство ги носиме ова лето

Модната марка Х&М во летната понуда ни носи повеќе модели на бели фустанчиња со трендовски кореви и детаљи. Јасно е – тоа што е црниот фустан за зимската сезона, во летната сезона истиот примат го преземаат белите класици. Во очи ...

Read More »

10 најбарани летни фустани од MANGO

Пријатни материјали и модерни дизајни – тоа се карактеристиките на фустаните од шпанската модна марка Манго, дизајнирани за летната сезона. Супер лесни за комбинирање, едноставни и пријатни за носење, новите фустани од Манго ни даваат одличен моден одговор за најразлични ...

Read More »

14 модни комбинации од Mango совршени за свечени пригоди

Модната марка Mango во новата колекција ни нуди прималиви решенија како да се додераме за поважни настани, коктел-забави, свадби, матурски и воопшто свечени пригоди во текот на пролетната и летната сезона. Во понудата предност имаат лелеавите макси фустани од нежни ...

Read More »

Топ 10 фустани во впечатливи бои од MANGO

Подготевни сте за летната сезона? Манго нуди трендовски фустанчиња во живи и маркантни нијанси, кои не само што ќе ви го разубават денот туку и ќе посакате повеќе од нив во сопствениот гардеробер. Од лесни материјали, со симетрични или асиметрични ...

Read More »

Гости сте на свадба или прослава? &Other Stories може да ве облече

Новиот моден водич на марката &Other Stories е сконцентриран на модните избори за прослави и свадби кои се чести во летниот период. Шведската модна марка во колекцијата нуди лелеави мини фустанчиња во силни бои, чипкасти модни стилови и свечени комбинезонки. Од ...

Read More »

Во летната колекција од ZARA доминираат фустаните

Моделот во подем Хиандра Мартинез отпатува во пустина во Калифорнија за новата рекламна кампања на Зара. Новиот тренд-водич од шпанската модна марка Зара е насловен Color Canyon и во него се претставени новите модни парчиња од летната колекција. Фокусот на ...

Read More »

Меган Маркл ќе носи два фустана на свадбениот ден

Како што се наближува кралската свадба на глумицата Меган Маркл и принцот Хари, толку меѓу нивните фанови расте љубопитството што Маркл ќе носи на големиот ден. Изгледа, нема да носи само еден фустан, туку два. Според списанието Vanity Fair, идната принцеза ...

Read More »

Бледо-розови фустанчиња од MANGO совршени за пролетни прослави и венчавки

Во потрага по пролетни фустанчиња, „паднавме“ на нежната бледо-розова нијасна и модерните дизајни кои ги најдовме во пролетната колекција на Манго. Нијансите на фустаните се движат од светла розова до беж боја, односно во палета од популарните „пудрести“ тонови. Од ...

Read More »

Топ 5 црни фустани од Mango за елегантна пролет

Без разлика на годишните времиња и колоритноста на пролетната и летна сезона, црниот фустан останува омилен класик во нашиот гардеробер. Поради неговата предност за едноставни комбинации, елеганцијата која ни ја дава, „малиот црн фустан“ останува во игра веќе со децении. ...

Read More »

Bershka има фустанчиња кои го поткреваат расположението

Во потрагата по нови модели на фустанчиња за пролетната сезона, „налетавме“ на весели модели од Bershka кои позитивно влијаат на расположението. Романтични, со весели бои и цветни принотви…, дизајнерите на Bershka навистина среќно си поиграле со модните трендови.  За оние кои сакаат помладешки ...

Read More »