Tag Archives: фустани

Нови фустанчиња од New Yorker за потоплите денови

Фустанот е симбол на пролетта, па нормално е да го сретнуваме во пролетните колекции на популарните модни марки, а фустанчињата доминираат и во новата колекција од New Yorker. Иако боите не се баш пролетни, туку нијансите се потемни, свежината ни ја ...

Read More »

Фустани од ZARA на Ноќта на Оскарите 2018

Во морето од свечени фустани дизајнирани од прочуени модни креатори, изненадуваа девојките облечени во фустани од Зара, распоредени на секој чекор од црвениот тепих. Станува збор за резултат од остварената соработка на модната марка Zara со Академијата. Всушност, сите 500 ...

Read More »

Со H&M дотерајте се од „глава до пети“ во црвено!

Во пролетната колекција H&M ни нуди повеќе модни изгледи „од глава до пети“ во силна црвена нијанса, најавувајќи ни ја сезоната на страста. Новата колекција содржи – не само модни прчиња во црвена боја – туку и модни додатоци, па дури ...

Read More »

Топ 9 модни парчиња од MANGO со „голи раменици“

Пролетната колекција на Манго ни носи преубави модни парчиња со трендовски „спуштени раменици“. Никогаш толку секси модни парчиња не сме сретале во една колекција, која навистина изобилува и со прекрасни дизајни и со убави бои. Шпанската модна марка Манго ни ...

Read More »

Женствени фустанчиња од новата колекција на MANGO, преубави се!

Популарната шпанска модна марка Манго и оваа пролет не не изневери со богатата понуда на фустани. Сите модели се женствени и одлични и за лежерни излегувања, а со малку накит или детаљ плус – соодветни за работното место, како и ...

Read More »

Топ 4 цветни фустанчиња од новата колекција на MANGO

Популарната шпанска модна марка Манго продолжува да не расположува со убави модели, а овојпат погледот го насочуваме кон фустанчињата со флорален принт. Од новата колекција одбираме (најмалку) четири фустанчиња кои со задоволство ги носиме во преодната сезона, но и понатаму ...

Read More »

10 најубави фустани од новата колекција на Zara

Познатата шпанска модна марка „Зара“ за претстојната сезона ни носи различни фустани кои ја нагласуваат женствената силуета, фустани во разиграни бои, материјали и стилови за пролет. Плетените фустани Зара ни ги враќа на голема врата, а популарните фустани со А ...

Read More »

10 фустанчиња од MANGO поради кои едвај ја чекаме пролетта

Во пролетната колекција Манго навистина има што да понуди, а овојпат правиме преглед на фустанчињата кои се наше омилено пролетно модно парче. Од живи бои до црни и бели елегантни модели, од фустани со цветен принт до карирани фустанчиња – ...

Read More »

Топ 10 чипкасти фустанчиња од Mango, Massimo Dutti и H&M

Пролетните колекции на популарните модни марки ни носат повеќе модели на фустанчиња од тантела кои заслужуваат внимание. Во колекциите наоѓаме соодветни фустани за свечени пригоди, но и онакви кои може да ги носиме за дневна варијанта па дури и со ...

Read More »

Лицата кои го сменија „дрес кодот“ во уметничкото лизгање

Имаше еден „скандалозен момент“ на Зимските олимписки игри во 1988 година, кој ги промени правилата на женски костуми на натрпеварувањата во уметничко лизгање кои беа класични и прифатливи претходно, во изминатата деценија ипол. Тоа беше кога Катарина Вит, натрпреварувачката од ...

Read More »