Tag Archives: гардероба

Неодоливи модни париња најдовме во Original Marines: Животот е оригинален со Original Marines!

Пролетта е на прагот, па време е за обновување на гардеробата. Се разбира, почнуваме од пролетно дотерување на нашите деца. А, ние веќе проверивме за вас. Во продавниците Original Marines најдовме бројни неодоливи модели кои се издвојуваат со својата уникатност и ...

Read More »

Еве колку чинат модните изгледи на Меган Маркл

Војвотката на Сасекс официјално е член на кралското семејство еден месец. И покрај тоа што во тој прв месец, по нејзината венчавка, се појави во јавноста само петпати, јавноста изгледа е опседната со нејзиниот стил. Но, колку чини кралската гардероба ...

Read More »

Ким Кардашијан ја распродава гардеробата на Ebay

Ким Кардашијан Вест е неуморна, па презема нови работни ангжмани. Овојпат е актуелна аукцијата на нејзината облека која се одвива преку Ebay. Парите од продажбата на облеката на Ким ќе бидат наменети за Детската болница во Лос Анџелес. Понудените модни ...

Read More »

Со почетна цена од 50 евра, Ана Дело Русо ги распродава своите луксузни модни парчиња

Италијанската модна новинарка, соработничка на списанието „Вог“, но и една од најфотографираните жени во светот позната по извонредниот стил и луксузните модни парчиња кои ги носи, одлучи да распродаде дел од својата гардероба. Дело Русо е „сопственичка“ на над 4 ...

Read More »

Моника Белучи – Стилот на водителката на Канскиот филмски фестивал

Моника Белучи е „домаќинка“ на 70-то издание на Канскиот филмски фестивал, па во очекување да видиме што ќе облече на црвениот тепих, како и на бината, се навраќаме на нејзината модна историја и на парчињата облека кои таа најмногу ги ...

Read More »

Богат избор на патики и гардероба во новата колекција на Original Marines

Во брендираната продавница Original Marines во Скопје Сити мол пристигна новата пролетна колекција која ни носи голем избор на патики за девојчиња и момчиња, како и убава гардероба. Морнарските маички и дуксерки за момчињата се трендовски хит, но тука се и ...

Read More »

Топ 10 модни подароци за девојченца и момченца достапни во нашите продавници

Кога мислиме на новогодишните и божиќните празници, најмногу мислиме на децата кои навистина се радуваат на целата таа волшебна атмосфера. Подароците пак, се круната на вечерта, затоа нив им посветуваме најмногу време во изборот. Гардеробата која ја избираме за подарок, ...

Read More »

10 мисли кои ни паѓаат на ум кога купуваме бикини

Во колку реченици од овие 10 ќе се препознаете? Претпоставуваме најмалку во повеќе од пет, а поверојатно дека во сите. 1. Со вакво осветлување во гардеробата и топмодел ќе се чувствува грдо Научно е докажано дека самото размислување дека треба ...

Read More »

Временска капсула: Што криеше гардероберот на Фрида Кало

По 50 години гардероберот на Фрида Кало е отворен и на јавноста е претставено што се имало во него. Облека во силни бои, исклучителен стил, екстравагантност и посебност. По смртта на големата мексиканска уметница Фрида Кало во 1954 година, нејзините ...

Read More »

8 наједноставни трикови кои ќе ја „светнат“ облеката

Ако чувствувате горчлив вкус во устата, време е за слатки трикчиња. Овие осум наједноставни работи ќе ви го сменат расположението преку ноќ. Отстранете ја непријатната миризба од облеката Испрскајте ја облеката со дестилиран бел оцет или со евтина вотка. Кога ...

Read More »