Тег архиви: Гес

Џенифер Лопез – ѕвезда во новата кампања на Guess

На фотографиите од новата кампања на Guess, блеска Џенифер Лопез облечена во тесен текас фустан. ретро изгледот го гледаме во целата кампања, туа се големите очила за сонце и марамата која се носи околу глава. Тука се и полка точките, секси ...

Повеќе »

Листа на желби: Црното плишано сако од MANGO и синото сако од GUESS

Почнавте ли да размислувате со што ќе се подновите за празничната, декемвриска сезона? Ви предлагаме, да почнете да размислувате за шопинг на едно добро сако, кое може да го носите и после празниците и тоа – во кежуал-шик варијанта. Две ...

Повеќе »

35 години со Guess: Фантатсична колекција во слава на роденденот!

Познатата модна марка Guess за роденденската кампања и новата колекција ја ангажираше згодната Хејли Болдвин. На русокосата убавица друштво во кампањата и прави сексапилниот модел Стефано Сала, додека фотографиите се снимени од Татијана Герусова. Во кампањата Хејли не враќа во времето ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Јакна со цветови Guess

Разубавете си ги пролетните денови со оваа цветна јакна од новата колекција на Гес (Guess) достапна во продавницата „Фешн енд Френдс“ (Fashion & Friends) во Сити мол Скопје. Цветните мотиви се „маст хев“ за сезоната пролет/лето 2015, а оваа бела ...

Повеќе »

Брзи, млади, слободни со колекцијата на Guess за пролет/лето 2015

Колекцијата на Guess jeans за пролет/лето 2015 претставува враќање кон корените на брендот и неговото родно место – Лос Анџелес, па така моделите се инспирирани од единствената еклектична естетика на градот претставена низ три клучни зборови – БРЗИ, МЛАДИ, СЛОБОДНИ. ...

Повеќе »

Колекциите Гес и Гес бај Марчијано за пролет/лето пристигнаа во Скопје

Колекцијата за потоплите денови на Гес и Гес бај Марчијано (Guess & Guess by Marciano) можат да се најдат во продавницата Фешн&френдс (Fashion&Friends). За пролет/лето 2014 Марчијано нуди сензуална и свежа колекција која изобилува со современи елементи. Графичките принтови на ...

Повеќе »