Tag Archives: гладијаторки

5 омилени модели на гладијаторки за лето 2016

Трендот на гладијаторки продолжува. Ги носиме со макси фустани, но одлично „стојат“ и на бели кратки панталончиња за плажа. Актуелни се во колекциите на попуарните модни марки, како Манго, но и кај луксузните брендови. И понатаму најбарани се во смеѓи ...

Read More »

Топ 6 модели на гладијаторки што ги носиме оваа пролет/лето

Како и кај луксузните брендови, и популарните модни марки и оваа сезона го форсираат трендот на омилените сандали – гладијаторки. Нема правила – може да се со високо врзување или пак со ниски врвци, со ременчиња, со висока потпетица или ...

Read More »

Улична мода: Носете гладијаторки како вистинска римјанка ова лето

Ако минатата година тие беа на висока потпетица, сега се ниски. Рамни гладијаторки згодни за носење дури и кога возите велосипед или сте со мотор. Толку се стилизирани што не може да не се завртите по нив, особено ако ги ...

Read More »

9 прекрасни „гладијаторки“ за ова лето

Не постои друга чевла во историјата која толку често се враќа во мода како што се гладијаторските сандали. Првото нивно големо враќање се слуши во 60-те години. Ги памтите „гладијаторките“ на Ракел Велч? Потоа повторно станаа хит во 70-те, па ...

Read More »

Пролет 2015: Гладијаторки, ама поразлични од веќе видените

И годинава продолжуваат варијации на тема гладијаторски сандали и чизми за сеозната пролет/лето. Неколку години последователно гладијаторките не ја напуштаат модната сцена, само се менуваат декорациите, форисрањето на рамни и практични модели, потоа враќање на потпетицата, а годинава тие се ...

Read More »

Повторно гладијаторки, но за ова лето ниски

Гладијаторските сандали остануваат во мода и ова лето. Сепак за разлика од ланските модели кои беа високи до колениците, во летните колекции на познатите и помалку познатите марки сега се присутни во ниски варијанти. Гладијаторските сандали доминираат во летните колекции ...

Read More »