Тег архиви: години

Период во кој жените најчесто ја зголемуваат телесната тежина

Со текот на годините телото постојано се менува, а тоа што припадничките на понежниот пол најмногу ги загриижува се килограмите. Најновото истражување објаснува кога жените најмногу се дебелеат. Имено, периодот во кој жените најчесто ја зголемуваат телесната тежина и со ...

Повеќе »

100 години еволуција на машките костими за капење (ВИДЕО)

Од едноделни костими кои се носеле во 1915 година, преку дводелни сетови од маичка и бермуди, волнени гаќички карактеристични за 50-те години па се до шарените шорцеви во денешно време. Со текот на годините и машките костими за капење стaнувале ...

Повеќе »

Ја препознавате? Рене Зелвегер има нов стајлинг

Ким Кардашијан и Џаред Лето покажаа драстични промени во косата, сепак платинастиот пар не е единствен кој внесе промени во стајлингот. Глумицата Рене Зелвегер на модната ревија на Миу-Миу, со својот нов имиџ беше речиси непрепознатлива. По критиките за новиот ...

Повеќе »

Годините се само бројки

Трендот на форсирање на познати зрели жени во филмската, модната и козметичката индустрија, е многу охрабрувачки за огромен број на „обични“ жени кои одамна ги поминале своите 30-ти, и се борат да докажат дека сеуште и тоа како, се убави. ...

Повеќе »