Тег архиви: градник

ВОДИЧ ЗА ЖЕНИ И МАЖИ: Што можете да си купите или да ви купат за Valentine’s Day?

Празникот на вљубените е веќе утре, а вие девојки и жени не сте се подновиле? Момци и мажи, се уште не сте купиле подарок за својата сакана? Без размислување, долна облека е вистинскиот погодок, а уште подобро таа да е ...

Повеќе »

Биди храбра и погледни зад градникот како овие Македонки (ФОТО)

Биди храбра и погледни зад градникот! Тоа е пораката на шесте дами: Александра Илиева, Тамара Ристовска, Катерина Шехтанска, Дани, Татјана Стојановска и Искра Канзурова, кои со поддршка на Lisca одлучија да ги мотивираат сите жени да се соочат со предизвикот ...

Повеќе »

Улична мода: Инспиративни модни комбинации кога градникот е на виделина

Некои градници се премногу убави за да се скријат под слоевитата облека. За среќа, модата денес дозволува градникот да се вкомпонира во гардеробата како дел од неа, поточно – да се испрчи на виделина. Сепак, кога станува збор за модни ...

Повеќе »

Лаис Рибеиро и Градникот на фантазијата од Викторија сикрет (ВИДЕО)

На популарното шоу на Викторија сикрет, годинава честа да го носи „градникот на фантазиите“ ја доби моделот Лаис Рибеиро. Бразилската убавица е дел од тимот на Викторија сикрет од 2010 година, а во 2015 година им се придружи на ангелите ...

Повеќе »

Ta Ta Towel – Хит градник за девојките со големи гради

Градникот Ta Ta Towel за брзо време стана хит на социјалните мрежи. Станува збор за дизајн на Ерин Роберстон, која е всушност и основач на оваа марка која продава градници наменети за девојки кои имаат големи гради. Секој од овие градници има ...

Повеќе »

Како изгледа Фантазија градникот на Викторија сикрет (ВИДЕО)

По објавувањето на локацијата на декемвриската ревија на Викторија сикрет, од компанијата за производство на долна облека објавија кој годинава ќе го носи таканаречениот Фантазија градник. Ангелот Џасмин Тукс на модната писта во Париз ќе го претстави насловениот „Bright Night ...

Повеќе »

Лили Олдриџ ќе го носи скапоцениот градник на ревијата на Викторија Сикрет

Викторија сикрет објави кој годинава ќе го носи градникот вреден над 2 милиони долари. Лили Олдриџ ќе ја има честа да го носи скапоцениот градник на ревијата на Викторија сикрет. За изработка на овој градник биле потрошени 685 часа, а ...

Повеќе »

Паметен фитнес градник кој се грижи за вашата здравствена состојба

Сенсилк произведе таканаречен паметен градник. За разлика од претходните обиди на некои други произведители, фирмата Сенсилк го лансираше градникот Флајт, кој не само што е „паметен градник“, туку  има и модерен дизајн и удобен е за носење. Благодарение на сензорите ...

Повеќе »

10 модели на градници кои оваа пролет/лето може да ги носите наместо маица

Трендот е веќе тука, наместо кошула, блуза или маица, оваа сезона може да прошетате по градник. Се разбира, доколку имате смелост.   И воопшто не изгледа вулгарно. Само треба да се одбере соодветен градник, кој нема да биде нападен, туку ...

Повеќе »

Кејт Аптон: Не можам да најдам градник за себе, ќе лансирам сопствена линија!

„Не можам да го сменам бројот на градникот, градите ми се природни. Можам да работам и да останам здрава и мотивирана, но не можам да сменам некои работи. Го сакам моето тело. Тоа ми е од Бога дадено и се ...

Повеќе »