Тег архиви: Греми

Греми 2019: Џенифер Лопез во екстравагантна Ралф&Русо креација

На најголемиот музички настан доминираа екстравагантните модни изгледи, а Џенифер Лопез секако беше ѕвезда на црвениот тепих. Мајка на две деца, Лопез ја покажа својата топ форма и фигура на 10ти февруари, на црвениот тепих на Греми наградите. Модниот избор ...

Повеќе »

Црвен тепих на Grammy: Конечно се вратија драматичните изгледи

Драматичните изгледи во полна сила конечно се вратија на црвениот тепих на Grammy наградите. По неколку последователни години кога учесниците на Grammy наградите играа на сигурна карта кога модниот изглед е во прашање, годинава ѕвездите ни покажаа повеќе екстравагантни модели ...

Повеќе »

Црвениот тепих на Греми наградите: Модните моменти на вечерта

Обично на доделувањето на Греми наградите очекуваме невообичаени модни изгледи и позабавни решенија, но годинава ѕвездите се одлучија за поедноставни и елегантни креации кои всушност би се вклопиле во атмосферата на било-кој друг значаен настан. Неутралните бои доминираа на црвениот ...

Повеќе »

Највпечатливите модни изгледи на 2017 Grammy Awards

Музичките ѕвезди продефилираа во раскошни креации на доделувањето на наградите Греми кое се одржа на 12-ти февруари во Лос Анџелес. Од гламурни фустани до секси модни парчиња – еве ги највпечатливите креации на црвениот тепих.

Повеќе »

Влијанието на Боуви на црвениот тепих на Греми 2016

  Стилот на Дејвид Боуви останува да ги инспирира познатите имиња од музичкиот свет. На доделувањето на Греми наградите, Лејди Гага која е голем фан на Боуви, ја покажа својата инспирација од неговиот изглед. Стилот на Боуви го препознавме и ...

Повеќе »

Сиа и Меди Зиглер го „украдоа“ вниманието на Греми

Иако Сиа беше номинирана за четири Греми награди и беше потврдено дека ќе настапи на сцената, сепак до последен миг беше нејасно дали ќе се појави на црвениот тепих. Сиа е позната и по тоа што никогаш не го покажува ...

Повеќе »

Ѕвездени креации на црвениот тепих на Греми

Секоја година на доделувањето на Греми наградите на црвениот тепих дефилираат познатите облечени во прекрасни или бизарни креации, а и годинава тоа не беше исклучок. 57-та церемонија на доделување на Греми наградите го првлече вниманието на љубителите на музиката, но ...

Повеќе »

Греми: Најубавите фустани на црвениот ќилим

Најзначајниот музички настан Греми и годинава ги собра на едно место музичките ѕвезди, а црвениот ќилим беше местото на кое се покажаа модните трендови. Освен неколкуте перформанси на бината кои долго ќе се паметат, ќе останат запаметени и неколку фустани ...

Повеќе »