Tag Archives: Гучи

Контроверзната Exquisite кампања на Гучи (GUCCI)

Гучи повторно изненади со несекојдневна и малку бизарна кампања. За кампањата Exquisite, Гучи ги искористи легендарните сцени од филмовите на режисерот Стенли Кјубрик. Со тоа Гучи му одаде големо признание и изрази огромна почит кон Кјубрик. А како се вклопуваат ...

Read More »

Лејди Гага се враќа на големото платно, ќе ја глуми „црната вдовица“ во филмот посветен на Гучи

Лејди Гага се враќа на големото платно, и овој пат ќе игра прилично различен лик од вообичаените. Една година по премиерата на филмот „A Star Is Born“, 33-годишната пејачка и актерка прифати улога за нов филм. Филмот го третира светот ...

Read More »

Сиена Милер е ѕвезда во откачената, фантастична кампања на „Гучи“

Преку фотосесија реализирана во стилот на „добра и бесна журка“, Гучи ја лансираше новата кампања за колекцијата cruise 2020. Главна ѕвезда е глумицата Сиена Милер, ама со неа има супер друштво, поточно познати фаци од различни професии, како Гули Мане, ...

Read More »

Деми Мур блеска од страниците на WSJ: „Бев многу болна“

56-годишната глумица позира за едиторијалот и насловната страница на октомвриското издание на списанието WSJ. Фотографирана од Кас Брд, Деми Мур ги претставува есенските трендови на „кежуал“ облека од луксузните модни марки Луј Витон, Александер Ванг и Гучи, како и од „хај ...

Read More »

Феј Данавеј – главно лице во есенската кампања на Гучи

Француската глумица Феј Данавеј покажува „убиствен“ моден изглед во новата кампања на Гучи за колекцијата есен/зима 2018. Фрацуската ѕвезда која се појави на филмското платно во 1967 година, сеуште покажува став, држење и стил на ѕвезда. Во фотосесијата на Петра ...

Read More »

Ексцентрична кампања на Гучи за есен/зима 2018 (ФОТО)

Италијанската луксузна модна марка Гучи ја лансираше кампањата за колекцијата есен/зима 2018 насловена Гучи Колектор. Кампањата е фотографирана од Глен Лачворд, а фотографиите се фокусираат на ексцентричната колекција сместена во уникатна атмосфера и меѓу неочекувани предмети. За есен/зима Гучи ни ...

Read More »

Морничава ревија на Гучи: Модели со отсечени глави, амбиент на болничка чекална

Со модната ревија на Гучи започна Миланската модна недела. Со морничава ревија, во амбиент кој личи на операциона сала, луксузната модна марка Гучи ја претстави колекцијата за сезоната есен/зима 2018. Надреалниот пристап на Алесандро Микеле се гледаше и во LED ...

Read More »

„Хај-стрит“ верзија на балетанките од Гучи – по достапна цена во Зара

Кога минатата сезона луксузната италијанска модна марка Гучи ги лансираше балетанките од плиш со доминантна панделка на предниот дел, набрзо станаа хит меѓу трендсетерките и воопшто, најпосакувани обувки на сезоната есен 2016. За жал, поради нивната екстремно висока цена многумина ...

Read More »

Претставена новата колекција на „Гучи“ инспирирана од Атина и Рим

Креативниот директор на модната марка „Гучи“, Алесандро Микеле, ја донесе модата во срцето на ренесансата во неговиот роден град, Фиренца. Во Палатата Пити за првпат беше одржана модна ревија. Првичната идеја на Микеле беше новата колекција на Гучи да ја ...

Read More »

А најпопуларна маичка во 2016 година беше…

Цената на женската маичката изнесуваше дури 590 долари, додека машката варијанта беше поевтина за дури 170 долари. Сепак, и покрај високата цена трендесетрите низ светот како и популарните личности, не останаа покуси во 2016 година за маичката со препознатливото лого ...

Read More »