Тег архиви: Гучи

Ванеса Редгрејв и симболите на Англија во новата кампања на Гучи

Британската глумица Ванеса Редгрејв е ѕвездата во новата кампања на Гучи со која се најавува колекцијата за 2017 година. Интересно е што во новата колекција на италијанската модна марка доминираат британски симболи, од британското знаме па се до панк-детаљите. Кампањата ...

Повеќе »

Го знаевте ли вистинското име на Гучи?

Го знаете ли името на господин Гучи, основачот на модната компанија Гучи?   Гучио Гучи. Веројатно и вас ве потстетува на Галилео Галилеј. Гучио Гучи живеел од 1881 до 1953 година, а се занимавал со производство на седла, куфери и ...

Повеќе »

Изглед на денот: Дакота Џонсон во мини фустанче „Гучи“

Тантелата е во тренд оваа сезона, а кога фустанчето изгледа како вез задоволството е двојно. Една од ѕвездите на првиот ред на модната ревија на Гучи (Гучи Ресорт Шоу) беше и Дакота Џонсон. Младата глумица се појави во нежно мини ...

Повеќе »

Првата кампања за Гучи на Алесандро Микеле: На стариот мебел скапа чанта…

Новиот креативен директор на Гучи ја покажа креативноста во првата маркетинг кампања за модната куќа. Новиот креативен директор на Гучи, Алесандро Микеле, кој беше назначен на оваа позиција годинава во јануари дебитираше со рекламна кампања во која се чувствува новата ...

Повеќе »

Последната ревија на Фрида Џанини за Гучи

Фрида Џанини ги воодушеви присутните со ревијата која ја најави машката колекција на Гучи за сезоната есен/зима 2015/2016. Се бројат деновите кога креативната директорка на Гучи, Фрида Џанини, ќе мора да ја напушти компанијата. Заминувањето на Џанини од Гучи треба ...

Повеќе »

Земјотрес во Гучи: Ќе се врати ли Том Форд, Фрида Џанини порано заминува

Земјотрес во модната куќа Гучи. Брендот ќе побара Фрида Џанини да ја напушти функцијата на креативен директор еден месец пред предвиденото, и само неколку дена по нејзината последна колекција претставена на Неделата на машка мода во Милано.   Дека Џанини ...

Повеќе »

Прв обид на Гучи во козметичкиот свет: Ќе лансира мејкап линија во септември

Гласините завршуваат со веста која пристигнува од италијанската модна куќа Гучи која официјално потврди дека козметичката линија ќе ја лансира во септември.   Ова е прв чекор на Гучи во козметичкиот свет. Линијата е направена во соработка со Проктер&Гамбл, компанијата ...

Повеќе »

Џејмс Франко со краток филм за Гучи: Очила за сонце во техно бои

Гучи ја промовираше  новата колекција на очила за сонце во која доминираат боите, а рекламниот спот го „спакува“ и одглуми Џејмс Франко. Американскиот актер, сценарист и режисер Џејмс Франко се појавувава во рекламните кампањи за Гучи уште од 2009 година, ...

Повеќе »

Со краток филм Гучи го најавува трендот што ни го препорачува

Новата колекција на Гучи за пролет/лето 2014 е претставена преку крат0к филм. Главните улоги ги имаат Аманда Велш, Елизабет Ерм, Лука Тил Сташеит и неодоливиот херој на машката мода Томасо Де Бенедиктс. Речиси филмските сцени кои потсетуваат на „Кил Бил“ ...

Повеќе »