Tag Archives: Guess by Marciano

Guess by Marciano ја претстави празничната колекција

Американската модна марка Guess by Marciano ја претстави новата кампања со модели дизајнирани за празчничната сезона – божиќните и новогодишните празници. За кампањата позираа русокосите убавици Елизабет Тарнер и Ерин Каминс, облечени во елегантни фустани дизајнирани за забави и свечености. Фокусот ...

Read More »

GUESS BY MARCIANO есен 2016: Модни парчиња кои ќе не дотераат со многу стил

  За есен 2016, Marciano нуди  луксузна колекција на вечерни и коктел фустани, комбинезони и  долги здолништа со впечатливи цветни принтови, металик тонови и раскошно кадифе во нежна розова, бургундско црвена и магично сина боја. Овие парчиња се дополнети со ...

Read More »

Тренд на неделата: Секси розово фустанче од GUESS BY MARCIANO

Жешките денови се тука, време е да покажеме зошто толку сме вежбале или држеле диети во текот на целата година. И вниманието, веќе е на наша страна! Ах да, ама како? Со ова розово фустанче од GUESS BY MARCIANO. Толку е совршено ...

Read More »

Неколку модели за модерни матурантки од GUESS BY MARCIANO (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Со совршени кроеви и дизајни во кои изгледаме заводливо, материјали и бои кои се пријатни за носење а ја потенцираат нашата сексапилност, стратешки поставени детаљи кои го „зачинуваат“ трендовскиот изглед, овие модели од GUESS BY MARCIANO се идеално решение за матурските ...

Read More »

Тренд на неделата: Цветен макси фустан Guess by Marciano (И посекси не може да биде. …)

Макси фустаните сезонава се во мода, цветовите – истотака, а кога станува збор за макси фустан со цветни дезени, модната игра се вжештува и станува уште повозбудлива.   Со овој цветен макси фустан со потпис на „Guess by Marciano“ ќе ...

Read More »