Тег архиви: Guess

Топ 3 цветни фустани од пролетната колекција на GUESS кои може да ги облечеме веднаш!

Во пролетната колекција на модната марка GUESS (достапна во продажба), најдовме три модели на цветни фустанчиња од кои – два модела со долги ракави и еден на ременчиња (го носиме со нежен кардиган во меѓусезоната). Поради овие 3 романтични фустани едвај ...

Повеќе »

Поглед на новите чевли со висока потпетица од GUESS (достапни во продажба)

Со префинети модели, како и секогаш, GUESS ни ја носи пролетта 2019. Новите модели на чевли и сандали од GUESS дизајнирани за потоплите денови веќе се во продажба, а може да ги купите и на официјалната шопинг страница на Фешн Груп – ...

Повеќе »

Топ 10 елегантни, црни модни парчиња од GUESS

Елегатно модно парче во црна боја секогаш е добредојдено во женскиот гардеробер. Тие се вистински спасители кога се двоумиме што да облечеме, што со што да искомбинираме, а најмногу не „спасуваат“ во свечените пригоди кои бараат да изгледаме отмено и ...

Повеќе »

Барате шик мантил? Ги има во MANGO и GUESS

Есенската сезона е незамислива без добар, класичен мантил, кој нема „рок на траење“. Па, ако сте во потрага по мантил кој со задоволство ќе го носите повеќе сезони (и години), нашиот предлог е да се упатите во Манго. Одличен елегантен ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Тексас кошула и фармерки со циркони од Guess

Модните парчиња од колекцијата есен/зима 2018 на Guess се навистина волшебни! Особено, за оние кои го сакаат „кежуал“ стилот, но префинет до совршенство. Погледнете ги тексас кошулата и фармерките со циркони, погледнете го кројот, раскошните детаљи и секако, врвниот материјал ...

Повеќе »

Топ 10 есенски модни парчиња од GUESS

Во новата колекција Guess ги содржи сите жешки трендови актуелни на „стрит стајл“ сцената. Есенската колекција на Guess изобилува со урбани кроеви, силни бои и интересни принтови. Акцентот е на есенските нијанси – портокаловата, црвената, зелената и црната боја, како и ...

Повеќе »

Што ни носи GUESS за есен/зима 2018

Модната марка GUESS ја претстави рекламната кампања за колекцијата дизајнирана за постудените денови – есен/зима 2018. Кампањата е снимена во Калифорнија, зад објективот е модниот фотограф Џош Рајан, а во модните парчиња од новата колекција позираат пет модели. Колекцијата се ...

Повеќе »

Женствени и секси: 15 модни парчиња од летната колекција на Guess

Преубави модни парчиња кои со задоволство би ги носеле во сезоната пролет/лето 2018 – најдовме во новата колекција на Guess. Егзотичните, богати принтови се главни протагонисти во колекцијата. Ги гледаме на лелеавите фустани и палацо панталоните, но и како впечатлив детаљ на ...

Повеќе »

Guess има преубава колекција на чевли со висока потпетица

Во пролетната сезона Guess ни понуди заводлива колекција на чевли со висока потпетица, а дизајните се многу впечатливи. Во зависност од тоа дали сакате екстремно висока или умерено висока потпетица, лесно ќе може да направите избор на нови чевли од ...

Повеќе »

Блогерката Аманда Черни е новото лице на колекцијата GUESS Activewear

Глумицата, ѕвезда од социјалните медиуми и фитнес-ентузијаст Аманда Черни е новото лице на модната марка GUESS за пролетната колекција на линијата Activewear. „Чест ми е да бидам ново лице на колекцијата GUESS Activewear за пролет 2018.  Никогаш во моите соништа не помислив ...

Повеќе »