Тег архиви: Гвинет Палтроу

Мекдоналдс ја предизвикува Гвинет Палтроу со свеќи со миризба на хамбургер

По повод педесетгодишнината, Мекдоналдс објави колекција на свеќи со миризба на хамбургери. Ова преставува „фрлање на ракавица“ кон актерката и бизнисмена Гвинет Палтроу, која беше актуелна во изминатиот месец со своите свеќи со миризба на „вагина“. Познатиот фаст-фуд ланец Мекдоналдс ...

Повеќе »

Гвинет Палтроу ќе се мажи на 29ти септември, кој е среќникот

Убавата глумица Гвинет Палтроу ќе се мажи на 29-ти септември. Тоа ќе биде втор брак за 44годишната глумица. Гвинет Палтроу ќе стапи во брак со Бред Фалчук – 47-годишен филмски продуцент – следната сабота, 29 септември, 2018 година. Свадбата ќе ...

Повеќе »

Гвинет Палтроу суперсекси во новиот Харперс Базар

Глумицата позира во секси издание покажувајќи повеќе гола кожа за ноемврискиот Харперс Базар. Гвинет Палтроу ја краси насловната страница на Хапрерс Базар, а во едиторијалот ги покажува модните трендови за есен 2016, позирајќи во супермаркет. Фотографирана од Алекси Лубомирски, русокосата ...

Повеќе »

Изглед на денот: Гвинет Палтроу во елегантен бел костум

Кога станува збор за модата, Гвинет Палтроу е вистинска камелеон – еднаш ќе ја видиме во француски шик стил, друг пат во класичен американски стил. Но, што и да одбере изгледа многу елегантно. На забавата на Вараети еве ја во ...

Повеќе »

Изглед на денот: Гвинет Палтроу во црвен Валентино фустан

Рим беше полн со ѕвезди вчера, но една од нив заслужи посебно внимание. На модната ревија на Валентино, глумицата се појави во црвен Валентино фустан со дрматичен изглед. Со природно пуштена коса и речиси беш шминка на лицето, глумицата го ...

Повеќе »

Гвинет Палтроу ќе лансира колекција на облека, производи за разубавување и домашен декор

До неодамна глумицата соработуваше со Мајкл Корс и Стела Мек Картни на „Goop“ капсулната колекција, а сега веќе објави дека линијата ќе биде лансирана наскоро. Многу наскоро ќе може да се купат парчиња од линијата на Гвинет Палтроу, дизајнирани токму ...

Повеќе »

10 работи кои (можеби) не ги знаете за елегантната Гвинет Палтроу

Во чест на нејзиниот роденден, 27 септември, ова се десетте интересни пикантерии од животот на една од најелегантните глумици на денешницата. 1 Родена е во Лос Анџелес во богато и уметничко семејство. Татко и бил режисер, а мајка и глумица, ...

Повеќе »