Tag Archives: х-м

Ова е најпосакуваниот фустан од колекцијата Giambattista Valli x H&M, во продажба од денес

Од денес, во продавниците H&M е пуштена во продажба колекцијата Giambattista Valli x H&M. Немаме сомнеж дека многу бргу ќе се распродаде. За сега, најбарано парче од оваа колекција е асиметричниот фустан од црвен тил со длабок Ве изрез. На претставувањето ...

Read More »

Ексклузивна колекција од H&M за есен/зима 2018 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

За прв пат, H&M ја лансираше есенската ексклузивна колекција Conscious. Модните парчиња се дизајнирани за сезоната есен/зима 2018, а колекцијата ќе биде достапна во продажба од 27ми септември. Од материјалите доминираат рециклираниот кашмир и плиш, како и 100 отсто свила. За кампањата ...

Read More »

H&M колекција на фармерки и тексас

2018 Conscious Denim collection е веќе достапна во продажба. Тексас-модните парчиња се дизајнирани од рециклирани материјали, а при дизајните се употребени и еко-френдли парктики. За рекламната кампања позираат моделите Гејс Елизабет и Карли Лојс. Тексас-линијата се фокусира на слим-фит фармерки, ...

Read More »

H&M Studio во есенската колекција го слави ретро стилот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шведската модна марка H&M инспирацијата за есенската колекција ја наоѓа во минатото. Премиум линијата за сезоната есен/зима 2018 е фокусирана на модата од 50-те години на која дизајнерите и даваат нови модерни детаљи. Од модерни кардигани до кожени јакни, дизајните ...

Read More »

Летна спортска колекција на H&M за активни денови

Популарната поп пејачката од Шведска, Зара Ларсон, е заштитно лице на новата спортска колекција на H&M. Станува збор за колоритна колекција која содржи маички со интересен принт, тексас шорцеви, тесни спортски топови со кои може да се вежба, но подеднакво ...

Read More »

Топ 10 модни парчиња од H&М за секси изглед на плажа

Новата колекција на H&М ни носи интересни модни парчиња кои би ги носеле за на плажа. Од костими за капење до сандали со висока потпетица направена од проѕирен пвц, а од модните додатоци ги издвојуваме розовите очила за сонце. Над костимот ...

Read More »

Познатите во првите редови на ревијата на Kenzo za H&M (ФОТО)

Ревијата на која се претстави колекцијата на Kenzo за H&M се случи во Њујорк и привлече присуство на бројни познати личности. Иман, Лупита Нионго, Сиена Милер и други славни лица седеа во првите редови и уживаа во колоритноста на моделите, а ...

Read More »

Кензо за H&M: Фустан кој веќе е прогласен за најпосакуван примерок за оваа есен

Соработката на H&M со популарните модни дизајнери секогаш предизвикува големо внимание, а овојпат во очекување е колекцијата на H&M и Кензо. Од неа произлезе и фустанот кој неколку дена е апсолутен хит на социјалните мрежи. Станува збор за интерпретација на легендарниот модел ...

Read More »

Ешли Грахам ја претставува новата колекција на H&M наменета за полнички дами

Популарната „плус сајз“ манекенка Ешли Грахам е заштитно лице на есенската колекција на H&M дизајнирана за дамите со облини. Колекцијата е насловена Студио и содржи модни парчиња богати со детаљи – од женствени фустани и кошули со крој на песочен часовник ...

Read More »

Најубави модни парчиња од Зара, Топшоп и Х&М за есен 2016

Додека ги очекуваме новите колекции од „хај стрит“ брендовите, да погледнеме во оние кои за сега, понудија интересни парчиња за сезоната – штом се вратите од годишните одмори. Цветни принтови насекаде, кожени јакни со многу апликации и да – панталони ...

Read More »