Тег архиви: хеланки

Тренд на неделата: Спортски хеланки од Superdry

Го интензивираме темпото на спортување во сезоната на потопли денови. А за целосно уживање во спортот, одбираме модерни хеланки од врвен квалитет. Хеланки од новата колекција на Superdry. Шарените Superdry хеланки, на кои доминира интензивната сина нијанса, се нашиот избор за ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Хеланки од MANGO

Првите пролетни денови ги дочекуваме со црните хеланки од MANGO од колекцијата пролет/лето 2019. Ги носиме во секоја „кежуал“ пригода во комбинација со предимензионирана блуза или џемперче, со кратки чизми или патики. Доколку ги искомбинираме со поелегантен горен дел, на пример, ...

Повеќе »

Џенифер Лопез ги рекламира новите хеланки на секси начин

Таа има речиси 50 години, а нејзиното тело изгледа како на добро „стегната“, згодна 20-годишна девојка. Џенифер Лопез уште еднаш ги освои симпатиите (и воздишките) на своите фанови, постирајќи на својот Инстаграм профил фотографија на позира облечена во спортски градник ...

Повеќе »

Хеланки со ефект на кожа од Calzedonia

Со првите есенски денови хеланките полека се враќаат на модната сцена, а покрај спортските модели кои се погодни за кежуал варијанти но и за спортување, оваа сезона се актуелни хеланките со ефект на кожа. Тоа го потврдува и новата колекција ...

Повеќе »

Во Carter’s ќе ги најдете најубавите хеланки во градот!

Згодни за носење, лесни за комбинирање и преслатки – кое девојченце не би сакало пар модерни хеланки?! Не талкајте низ градот губејќи си го времето во потрага по хеланки за вашето девојченце, зашто проверено – најубавите се во продавниците Carter’s – ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Хеланки и панталони од вештачка кожа од MANGO

Есен/зима 2016/17 – во знакот на хеланките и панталоните од вештачка кожа кои ја следат силуетата на женското тели и да, благодарение на совршениот крој, го разубавуваат! За сексипилен изглед и кежуал варијанти одберете ги црните хеланки, а за трендовски-шик ...

Повеќе »

Фраери во хеланки? Еве го мислењето на мажите

5 момчиња пробаа да облечат хеланки. Иако модниот експеримент на почеток им изгледаше смешен, крајот е интересен – не сакаат веќе да ги соблечат хеланките. Не е некоја тајна дека женската мода знае да биде непрактична и неудобна, но хеланките ...

Повеќе »