Тег архиви: хипи

Во стилот на 70-те години: Миранда Кер на насловната на Харперс Базар

Кој можеше да каже дека Миранда Кер може да изгледа толку хипи. Облечена во „Луј Витон“ и кафени кожени чизми со розова потпетица, Кер изгледа како да е донесена од 70-те години на минатиот век. 31-годишната манекенка за потребите на ...

Повеќе »

Романтични хипи фризури

Наједноставнaтa хипи фризура е малку „разбушавена“со патец или брановита која може да биде таква само на краевите, но најважно е да дејствува што е можно поприродна. Трендот од минатото, кој доминира во модата, се префрли и на фризурите. На дамите ...

Повеќе »

Хипи шик фризури

Наједноставнaтa хипи фризура е малку разбушавена со патец и брановита која може да биде таква само на краевите, но најважно е да изгледа што е можно поприродна. Трендот од минатото, кој доминира во модата, се префрли и на фризурите. На ...

Повеќе »