Тег архиви: Х&М

Прв поглед на очекуваната Erdem x H&M колекција

Следбеничките на модните трендови едвај ја чекаат новата колекција на H&M остварена во соработка со Erdem која на полиците ќе се појави на 2-ри ноември. На Интернет се појавија првите неколку фотографии од очигледно фантастичната колекција. Миди фустан со нагласени ракави со ...

Повеќе »

Кежуал изгледи од H&M: Плетки, капчиња, волна…за топли есенски денови

Модниот гигант H&M ја лансираше новата колекција која е посветена на кежуал изгледот за студените денови. Фокусот е на плетките, на џемперите, јакните, волнените капчиња, но сепак колекцијата е освежена и со интересни кошули со цветен принт, цветни мини фустанчиња кои ...

Повеќе »

Топ 5 парчиња од есенската колекција на Х&М

За есенската сезона Х&М ни нуди изобилство на трендовски парчиња преку неколку колекции со различен стил и дух, од кежуал до елегантни. Сепак, одбравме 5 парчиња за кои веруваме дека сигурно брзо ќе се распродадат. Што велите за топла јакна ...

Повеќе »

Есен со H&M: Нови изгледи кои собираат погледи

Х&М ја ланисраше кампањата која ги претставува есенските трендови и ги најавува новите есенски колекции. Кампањата е снимена во Токио, а во неа позираат Антонина Петковиќ, Девон Виндзор, Адвоа Абоа и Кикару Окунуги. Есенската сезона се фокусира на разиграни модни ...

Повеќе »

7 нови свежи изгледи од H&M во стилот на францускиот шик

Вообичаено, секоја недела модниот гигант H&M лансира по еден нов моден водич и нова колекција. Овојпат станува збор за водичот насловен „Parisian Vibes“, а колекцијата се фокусира на француската улична мода. Во новата колекција доминираат предимензионирани модни парчиња и колоритни нијанси. ...

Повеќе »

5 карирани палта што ги сакаме оваа сезона

Модните трендови за сезоната есен/зима 2017 ги форсираат карираните модни парчиња, а меѓу нив главниот збор го имаат карираните костуми и палтата. Карираните палта отсекогаш биле омилено парче гардероба во есенскиот гардеробер, но оваа есен тие се враќаат на модната ...

Повеќе »

Love Denim: 8 есенски комбинации со тексас од H&M

Џинсот се враќа на полиците на H&M и станува доминантно модно парче за есенската сезона. Новата колекција е насловена Love Denim, а во новиот тренд водич претставени се повеќе предлози како џинсот може да го носиме. Во фокусот е тесниот „слим“ ...

Повеќе »

5 есенски фустанчиња од H&M вредни за внимание

Вљубениците во фустанчињата секако ќе продолжат да ги носат и во текот на постудените денови одбирајќи модели со долги ракави. Модниот гигант H&M ја надополни есенската колекција со линија на есенски фустани, меѓу кои ги одвојуваме нашите 5 фаворити. За претстојната ...

Повеќе »

Say It Loud: Нови есенски модни изгледи од H&M

H&M продолжува да ја збогатува есенската колекција, нудејќи ни нови модни изгледи. Овојпат модниот водич е насловен ‘Say It Loud’, а фокусот е на волнените палта, џемперите во силни бои и палтенцата од вештачко крзно. Карираните модни парчиња остануваат хит за ...

Повеќе »

Наш избор – 6 есенски фустанчиња од H&M

Подготвени сте за првите есенски денови? Доколку и вие ги сакате фустанчињата, време е да ѕирнете во излозите на популарните „хај-стрит“ модни марки, каде есенскиот избор полека се проширува. Овојпат одбираме 6 фустанчиња од Х&М кои ги следат новите трендови ...

Повеќе »