Тег архиви: Х&М

 H&M отвори „аутлет“ продавници во Европа

Во последниве десетина дена шведскиот „хај-стрит“ бренд H&M отвори дури четири „аутлет“ продавници во Европа. Три од нив се наоѓаат во Холандија, односно во Амстердам, Ротердам и Хаг, додека четвртата е сместена во Пандорф Фешн Аутлет во близина на Виена. На ...

Повеќе »

Нови жешки изгледи од H&M за жешкото лето 

Летните температури продолжуваат да бидат високи, а шопингот облека за жешките денови станува прв на нашата листа на желби. Модната марка H&M ни нуди безброј инспирации преставени во новиот моден водич насловен „Pastel Skies“. Од лесни фустанчиња со цветен принт, до ...

Повеќе »

6 минималистички модни изгледи од H&M 

Кога станува збор за летниот стил, минимализмот секогаш има предност. А модната марка H&M нуди многу инспирации на оваа тема. Новиот моден водич од H&M е насловен „Natural Ease“, а новите летни „кежуал“ изгледи ги презентира манекенката Бриџит Кос. Од класични фармерки ...

Повеќе »

Erdem за H&M – уште една дизајнерска соработка од соништата

Лондонскиот дизајнер ја потпишува новата колекција на модната марка Х&М, а во продавниците ќе биде достапна во продажба од ноември. Уште една дизајнерска соработка за H&M, а овојпат доаѓа од Лондон. Станува збор за англиската луксузна марка Erdem која во соработка ...

Повеќе »

8 свежи летни идеи од Х&М

Мислиме на мода и тогаш кога температурите се високи, кога градскиот асфалт „жежи“, а плажите не повикуваат. А на нас пак, мисли Х&М, секоја недела нудејќи ни нови тренди-водичи и нови линии кои ја надополнуваат летната колекција. Новиот трендовски водич ...

Повеќе »

8 парчиња од бел тексас од Х&М

Тексасот е секогаш модерен, а за ова лето популарната модна марка Х&М ни нуди модни парчиња од бел тексас. Новата „бела“ колекција од Х&М обезбедува „бел“ моден изглед од главата до стапалата. Белите тексас парчиња се комбинираат со бел топ, ...

Повеќе »

Црвени и црвено-бели костими за капење од Х&М

Црвената боја доминира на плажите ова лето како трендовска боја, а Х&М ни нуди летна колекција на костими за капење со голем избор на бикини и едноделни костими во црвена нијанса или пак, во комбинација на црвено со бело. Меѓу ...

Повеќе »

Free Spirit – нови тренди модни парчиња од H&M

Изгледа дека H&M има одговор за сите летни модни трендови, и доколку го сакате лежерниот бохо стил, тогаш новите модни парчиња од оваа марка се како „скроени“ за вас. Колекцијата е претставена со модниот водич насловен Free Spirit. Од летни ...

Повеќе »

12 нежни фустанчиња од H&M за лето

Летото е најдобра сезона за фустанчиња, а H&M ни нуди многу инспирација со тренд-водичот кој неодамна го лансираа. Водичот е насловен  ‘Before Sunset’, а модните изгледи претставени во него се романтични и нежни. Од нежни пастелни бои до нежни материјали како ...

Повеќе »

Гости сте на летна свадба? Х&М има моден одговор за вас

Новата колекција на Х&М е наменета за сите оние кои планираат да одат на свадба како гости. Во едиторијалот насловен Before Sunset, H&M претставува лесни и лелеави фустани со различни должини и модели, а при тоа особено се слатки оние со ...

Повеќе »